Nová Xperia 5 II by opět mohla být kompaktním králem

3

Sony loni vydalo několik Xperií pojmenovaných nově jako Xperia 10, 1 a 5 (v tomto pořadí). Všechny by měly dostat nástupce, respektive druhou generaci označenou římskou dvojkou. A zatímco o prvních dvou již nějaké informace prosákly, Xperia 5 II je zatím zahalena tajemstvím. Přitom jde o nejzajímavější kousek, neboť Xperia 5 byla alespoň částečně kompaktní topmodel – připomínku Xperií Compact, které již Sony bohužel nevyrábí.

Chystaná Xperia 5 II by podle informací serveru LetsGoDigital měla být opět kompaktní. Tenké rámečky, hranaté tělo a průstřel pro přední kameru, ale hlavně očekávaná velikost mezi 5,6 a 5,8″ při poměru stran 21:9. To by ze Sony opět učinilo krále kompaktních telefonů. Sony by měla tyto koncepty alespoň někdy poslechnout.

Tip: Sony Xperia 5 nemá v názvu Compact, ale je to zmenšená jednička

Průstřel v displeji je ale spíše nereálný, neboť jej nemá ani ohlášená Xperia 1 II (což je topmodel značky). Zveřejněné snímky nejsou oficiálními rendery, takže je otázkou, nakolik je tento zdroj spolehlivý. Podle nich ale telefony nechybí sluchátkový jack, má dvojici stereoreproduktorů a na zádech tři čočky fotoaparátu. Na boku pak již ikonické dedikované tlačítko jako samostatnou spoušť kamery.

zdroj: Notebookcheck

Nová Xperia 5 II by opět mohla být kompaktním králem
Ohodnoťte tento článek!
4.8 (95%) 4 hlasů

3 KOMENTÁŘE

    • Uprimne to ted uz uplne nesleduju, ale 600 je dost kompromisni, proto snad vznikla 700. Z rady 600 byl casto pouzit spis slabsi a starsi model (a taky levnejsi) kdezto 800 byla hi-end i ta starsi. Nejde jen o vykon, toho by i 600 mela dost, ale takovy veci jako usb 3 pro konektivitu dratem, poradna wifi, bt, bt audio kodeky, gps podpora, ufs uloziste atd. Tohle vsechno ma rada 600 strasne osizeny, a ta 700 ani tolik ne. Souhlas ze by tam 865 byt nemusela, ale pokud to bude neco z rady 600 a z roku 2018 s cenou kolem 20k pri uvedeni, tak s nimi asi po letech koncim, koupil jsem si jednu z poslednich XZ1c, i kdyz XZ2c nebyla o moc drazsi a v leccem lepsi, ale kulaty zada, hmotnost a nic moc vydrz baterky mi vadila vic, nez mensi ramecky a novejsi soc i delsi android podpora.