Sony Xperia Z5 Compact: první dojmy, video a porovnání se Z3 Compact [IFA]

0

Sony včera poprvé naživo ukázalo nové Xperia řady Z5. Vedle klasické Z5 je v nabídne opět verze Compact, se svými 4,6″ akorát do ruky, ale i nová větší Z5 Premium se 4K displejem. Na své si přijdou zastánci kompaktních telefonů i velkých phabletů. Sony je stále jedinou firmou, která vyrábí výkonné smartphony všech velikostí. Podrobné parametry jsme přinesli už v podrobné novince.

Xperii Z5 Compact mám možnost porovnal s minulou generací Z3 Compact, což byl jediný výkonný telefon kompaktních rozměrů na trhu, nepočítáme-li stále prodávaný Phone 5S. Velikost těla i dispeje se nezměnila, pořád jde o 4,6″ velký Triluminos s rozlišením 720p. Telefon však má konečně matnou úpravy zad, což i v bílém provedení vypadá velmi hezky. V prodeji bude opět ve čtyřech barevných variantách.

Sloty pro microSD a SIM se vešly pod jednu společnou krytku na levé straně a konektor microUSB se přemístil na spodní stranu. I tak je prý Z5c vodotěsný. Škoda jen, že rovnou nezvolili nový USB-C. Kromě mírně vylepšeného hardwaru je zřejmě největší novinkou čtečka otisků prstů integrovaná v zapínacím tlačítku. Telefon s ní lze velmi snadno odemykat a nemá problémy s různými úhy natočení palce. Sony slibuje výdrž dva dny.


 
 

Ohodnoťte tento článek!