Sony z části zdraží předplatné PlayStation Plus. Ročně dáte o 10 dolarů víc

0

Sony oznámilo, že poprvé od spuštění služby v roce 2010 zvedne cenu za předplatné PlayStation Plus. Placená služba nabízí exkluzívní obsah, např. díky ní můžete hrát ještě nevydané – a nedodělané, abychom byli přesnější – hry, získáváte slevy na nákup herních titulů nebo dokonce několik plných her. Členství vám také umožňuje aktivovat automatické aktualizování systému a her. Především si ale díky němu na PS4 zahrajete online multiplayer.

Pro někoho je tak předplatné PlayStation Plus nezbytné. Od 22. září bude cena na rok o 10 dolarů vyšší. V USA tak zaplatí místo 49,99 rovnou 59,99 dolaru ročně. Sony nabízí ještě dvě varianty předplatného. Tříměsíční varianta zdraží o 7 dolarů na 24,99 dolaru. Stejná cena zůstane pouze měsíčnímu předplatnému, které vás vyjde na 9,99 dolaru. Roční předplatné je tak pořád nejvýhodnější. Playstation 4 (zdroj: The Verge)

Pakliže zvolíte tuto variantu, vyjde vás jeden měsíc na polovinu, než kdybyste platili každý měsíc. Přesto není změna každému po chuti. Někteří si stěžují na to, že nestojí o nic než o multiplayer po síti. Pro tuto skupinu uživatelek a uživatelů by bylo výhodnější, kdyby Sony nabídlo levnější jednoúčelový tarif. Jenže to by zase nejspíš nebylo výhodné pro Sony. Sluší se dodat, že firmy na prodeji konzolí buď vydělají málo, nebo dokonce prodělají.

Příjmy tak pro ně představují hlavně hry a služby jako dnes zmíněný PlayStation Plus. Nevíme, jestli a jak se ceny změní v dalších regionech včetně Česka. Je ale vtipné, že Sony oznámení o zvýšení cen zveřejnilo formou pozdější aktualizace zprávy, kde původně oznámilo hry, které abonenti a abonentky dostanou v srpnu.

Zdroj: PlayStation.Blog via Neowin

Sony z části zdraží předplatné PlayStation Plus. Ročně dáte o 10 dolarů víc

Ohodnoťte tento článek!