SoPhone: Čína ukázala téměř dokonalý klon iPhonu 4

0

Velcí výrobci se inspirují, SoPhone obšlehl, co se dalo. Téměř stejný design telefonu i operačního systému a stojí jen 209 dolarů. Srovnání obou telefonů na videu ukazuje minimální odchylky, SoPhone dokonce zvládá multitasking, přesunování aplikací do složek apod., nezkušený by možná nepoznal rozdíl.

Hardware se však nedá srovnat. Displej není skleněný, chybí technologie IPS a rozlišení je jen čtvrtinové (320 × 480 px), přesto má alespoň kapacitní dotykovou vrstvu. SoC Apple A4 je nahrazen MTK6235 (starý ARMv6), kapacita flash paměti se srazila na pouhé 4 GB. Vepředu zůstala kamera, ta zadní se zastavila na 2 Mpx. Ale zvládne GSM/3G sítě, Wi-Fi i Bluetooth.

Kdyby tomu přidali slot pro microSD a Android místo té zkopírované podivnosti, mohla s ním být i větší zábava.

Tip od @imatrix

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

 1. Tuhle stránku jsem nenavštěvoval, tady jí vidim prvně. Ale znám a věřim tomu, že rozhodně nejsem sám, spousta dalších. I .cz stránek. Jestli jsou embedded videa trestný, tak teda brzo přijdu o svůj Facebook. A taky si nemyslim, že trestný jsou. Dá se před tim přeci “chránit” známou formulkou:
  “Vždy se jedná o odkaz volně nalezený na internetu! V žádném případě nenesu jakoukoliv zodpovědnost za porušování autorských práv. Tu vždy nese server, na který odkazuji.” Je to tak?

 2. co počitala CPU kliky na STRÁNKY ničeho trestního se nedopustil
  Jenom odkazoval na link to děla google atd.
  CPU OSA a podobné vyderačské skupiny bych zrušil.
  A vyhnal do Afriky nejlépe do Somálska tam jsou piráti taky.

 3. na tech strankach jsem shledl cast animovanych StarWars (odkazovala na to reklama na FB na leve strane) a co si pamatuju tak to fungovalo tak, ze jsem normalne pustil video podobne jako treba na youtube (jestli bylo na tech strankach jen odkazovane netusim) a kdyz jsem si to po chvilce pauznul, tak to pri dalsim spusteni bud chtelo SMS nebo jsem mel pockat nez bude volny free cosi abych mohl dale sledovat, a vzhledem ke kvalite jsem ani neposlal SMS, ani necekal a vyprdnul se nato

 4. “Jenom odkazoval” — ale kdepak. Připomíná mi to Terezín – jeden zavřel dveře, druhý otočil kohoutkem, jiný do nějaké trubky zapojil plyn.. Nikdo jednotlivě vlastně nic nezákonného nedělal, ale všem lidem je jasné, že je to zločin.

  Ale k věci: vložení videa přímo do stránek je forma distribuce, z pohledu uživatele video nabízí k přehrání daný web. Je irelevantní, zda fyzicky jede streaming z toho samého serveru či nikoliv, jak je postaveno interně HTML. Distribuce znamená zobrazení videa, a ten člověk se svojí aktivitou (HTML kódem) postaral o to, aby bylo zobrazováno, bez jeho vědomé aktivity by to video přehráváno nebylo. On je tedy distributor.

  Ten, kdo video nahrál na (jakýkoliv) server ještě nemusí být distributor, dokud to video není sdíleno (ponechá si odkaz pro sebe), nedistribuuje se, a dá se snad i chápat za soukromé úložiště. Distribuováno je až sdílením. A ten člověk sdílel…

  Běžný odkaz je něco zcela odlišného, tam musím jít na web třetí strany, kde teprve konzumuji obsah. I když i zde by šlo polemizovat o tom, že když vědomě odkazuji na obsah, který je zjevným trestným činem, že k tomu činu minimálně napomáhám.

  Navíc ten člověk byl upozorněn na svoje konání ČPU a nereagoval na ně.

 5. cinema world biz jsem navštěvoval skoro od samého vzniku tohoto webu videa byla ukládána všude možne jak na megavideo.com tak i skouknito atd.
  věčina odkazu byla zkopírovaná z jiných podobných webů kde měli lepší podmínky než 16 lety chalán a asi 2 nebo 3 admini pod ním. Takže chlapci vinu rozhodně neprokážou a že by z tho měl takový byznys by se taky nedalo říci jelikož jsem ten web navštevoval do jeho uplného konce a dokonce i web který dodal vzniku cinema world jsem taky navštevoval a myslím že z vlastníkem webu jsem se přes chat a poštu taky seznámil a pořád zkkuhral at mu lidi klikají na reklamy že nemá z čeho uživit stránky vzhledem k tomu že v té době stálo rychlé internetové připojení aspon 2 litry tak je jasné že on videa nenahrával.
  nebudu jmenovat ale nekteré weby si dávají do videí než začnou titulky svuj podpis a podle toho jsem poznal že se nejednalo o vlastní vírobu akorát o shromaždování materiálů z mnoha webu na jednu stránku
  mymochodem VIP učet jsem získal zadarmo a žádne výhody v něm nebyli tak maximálně že jsem si mohl vypnout zobrazování reklamy před načtením filmů

 6. Ale všimli jste si jedné “chyby” kterou ČPU udělala? A to je, že udala cenu za shlédnutí filmu 15-30, seriálu 5-10. Okamžitě by měla následovat tvrdá palba do ČPU a distbutorů, proč není možno si za tuto cenu to dílo koupit legálně!!!!! Kdyby díla nabízeli za tuto cenu, tak se piráctví silně omezí! Zajímala by mne odpověď na otázku, proč to video za tuto cenu nedistribuují.