Souboj rivalů: který tablet nakonec ovládne trh? (video)

0

BlackBerry PlayBook

Minulou noc potvrdil Research in Motion (RIM) domněnky o tom, že ani tento úspěšný výrobce smartphonů nechce zůstat stranou a představil velmi zajímavý model BlackBerry PlayBook. I přes hravé jméno má s tímto zařízením velmi vážné úmysly a rozhodně neponechá nic náhodě. Již první náznaky hardwarové konfigurace ukazují na to, že to rozhodně nebude hrací-knížka. Další informace se dočtete v našem oznámení.

Apple iPad

Dnes již tržní harcovník a znovuobjevitel kategorie slate Tablet PC, Apple iPad již ukázal a i nadále ukazuje, jak dobře je vymyšlen a postaven a jak těžce zasáhl nepřipravený trh, aby jej v zápětí téměř dobil. Čím si získal uživatele zjistíte v naší dvoudílné recenzi.

Samsung Galaxy Tab

Nováček na poli tabletů, Samsung Galaxy Tab, byl očekáván jako smilování a převážná většina odpůrců iPadu právě tento stroj označuje jako „toho co sebere vítr z plachet iPadu“. Výkonný procesor i grafika a neustále se vyvíjející operační systém, stejně jako silné jméno by mu v tom mohli pomoci.

Dell Streak

Na českém trhu prozatím velká neznámá, byť od velmi oblíbeného výrobce. Tablet Dell Streak sází na výkon v malém balení. Je otázkou, zda velikost je jeho zbraní nebo koulí na noze. Na smartphone už je poměrně velký a na tablet ještě vcelku malý. Co si o tom myslí trh se ukáže až za čas. Jisté ale je, že pokud Dell co nejdříve neumožní update na vyšší verzi OS Android, bude Streak jen ozdobou prodejních pultů.

Poslení z velkých hráčů, který chybí na seznamu hráčů je HP se svým tabletem s operačním systémem WebOS od nedávno získaného průkopníka PDA, společnosti Palm (popřípadě s variantou s nejznámějším systémem Windows). Co nakonec HP s nadějně vyhlížejícím operačním systémem vyvede, uvidíme snad brzy. Modleme se, aby si zachoval eleganci a přehlednost, kterou si získal mnoho příznivců.

Nakonec vám předkládáme tabulku pro přímé porovnání dnešní čtveřice zařízení, od kterých každý z výrobců očekává úspěch. Prozatím i díky velkému náskoku, toto očekávání naplňuje iPad společnosti nakousnutých jablíček.

Souhrn známých parametrů

A nakonec několik ukázkových videí

Ohodnoťte tento článek!