SoundGecko „přečte“ článek do MP3 a pošle jej k poslechu na mobil

0

Určitě vás už napadlo, že by bylo fajn vybrat si ráno zajímavé zprávy, které byste si nechali namluvit až cestou autem do práce, pěšky do školy atd. Můžete sice vyzkoušet nástroje jako Read It Later, které článek osekají o nepotřebné prvky a pošlou je do mobilu k offline prohlížení. Jenže co když opravdu chcete, aby vám zprávy někdo přečetl? Tuto potřebu řeší nová služba SoundGecko, kterou vytvořila mladá melbournská firmička 121cast.

 

Do SoundGecka ručně vložíte odkaz, využijete doplněk pro Chrome, případně pošlete e-mail s adresou článku na go@soundgecko.com. Po pár sekundách, maximálně minutách dorazí zpět do vaší e-mailové schránky odkaz na MP3. Pokud máte zařízení s iOS, soubory budete mít dostupné ve speciální aplikaci. Pro někoho ale může být pohodlnější, že si převyprávěné články může nechat zaslat na Dropbox nebo Google Drive. Do budoucna se plánuje podpora i pro Windows Phone, SkyDrive a Android.

Jak převod funguje? Externí nástroj Diffbot vytáhne z článku název, autora a samotný text, tyto informace pak převede licencovaný převodník řeči (text to speech) a zvuk se ještě přeuloží do komprimované empétrojky. Nějaký háček? Samozřejmě. Tvůrci sice nezmiňují podporované jazyky, ale čeština mezi nimi stoprocentně chybí, angličtina naopak funguje výborně.

SoundGecko v akci

Vyzkoušeli jsme převod na českém článku Steam pro Linux bude. První chystanou hrou je Left for Dead 2. SoundGecko správně určilo nadpis, autora a text, ale anglicky přečtené české věty jsou spíš legrační než užitečné. To převedený článek v angličtině (Steam’d Penguins) je velmi dobrý. Je znát, že text čte robot, ale věty chrlí rozumnou rychlostí, dělá přestávky, takže pokud umíte dobře anglicky, zahraniční články nebo e-knihy si můžete pohodlně užít.

SoundGecko je zatím zdarma bez omezení. Do budoucna se máme dočkat omezení počtu převodů. Přijde totiž placená verze, která zahrne i bonusové funkce jako převod textových dokumentů v DOC nebo PDF.

Zdroj: The Verge

Ohodnoťte tento článek!