SoundHound: podle pískání nebo rádia najde každou písničku [zkušenosti]

0

Aplikace SoundHound totiž rozpozná písničku, jejíž název nevíte. Pustíte aplikaci, ta chvíli poslouchá, co hraje a pak ukáže název. To můžete udělat 5× za měsíc, pokud máte bezplatnou verzi. Když si zaplatíte 5 USD, rozpoznávání skladeb budete moci opakovat, kolikrát chcete. A ještě vám zmizí reklamy.

SoundHound

Odposlouchávání

Po zapnutí aplikace tapnete na velké žluté tlačítko na displeji a nastavíte mobil tak, aby byl mikrofonem ke zdroji hudby, což zaručí lepší poznání skladby, aplikaci neruší hluk kolem. A čekáte. Aplikace vám na displeji zobrazí kruhový radar, na kterém uvidíte, jak daleko je proces rozpoznávání hudby. Jakmile bude hotovo, tak buď uvidíte název písničky se jménem autora, nebo zprávu, že to nic nerozpoznalo.

SoundHound SoundHound SoundHound

Máme vyhledáno

Už víme, co nám to hraje. Na displeji vidíte obal alba, z kterého skladba pochází, k tomu název alba a jeho autora. Pod autorem se skrývá jeho biografie a přehled dalších vydaných alb. Pod názvem alba najdete kompletní tracklist. Skladbu si případně můžete přehrát znovu v aplikaci.

SoundHound SoundHound

Můžete si skladbu zařadit do oblíbených, případně sdílet na Facebooku nebo Twitteru. A pokud se vám album zalíbilo, tak si jej můžete hned koupit na Amazonu.

SoundHound SoundHound SoundHound

Dále najdete Lyrics, což je text písničky. Může se hodit, když něčemu během přehrávání nerozumíte. Ke skladbě jdou vyhledat také videa na YouTube. Chcete-li navštívit koncert hudebníka/skupiny, určitě se vám bude hodit přehled nebližších vystoupení. Aplikace umí nabídnout i podobnou hudbu. Všechna hledání, která jste uskutečnily, se vám ukládají do historie, do které můžete kdykoliv nahlédnout a připomenout si dříve hledanou skladbu.

SoundHound SoundHound

Úspěšnost

Pokud se jedná o zahraniční autory, tak ty pozná bez problémů. O něco těžší to je s českými. Tam uspějete jen s těmi známými, jako je Karel Gott, Lunetic, Kabát, Helena Vondráčková. Třeba písničkáře Jarka Nohavicu nebo duo Eva a Vašek to nerozpoznalo.

SoundHound SoundHound SoundHound SoundHound

Takže se jedná o velmi dobrou aplikaci, která pomůže v situacích, které určitě zažil každý, když něco hrálo a on nevěděl, co to je a nešlo to zjistit. Tento pomocník, který je vždy po ruce si s tím hravě poradí.

A ještě je závěrem důležité říct, že toto vše funguje díky připojení k internetu. Bez něj je bohužel aplikace zcela bezradná a nic vám nezjistí.

SoundHound ke stažení v AndroidMarketu jako free nebo placenou aplikaci. Aplikace je dostupná i pro iOS a Symbian.

SoundHound: podle pískání nebo rádia najde každou písničku [zkušenosti]

Ohodnoťte tento článek!