Soutěž Prezentiáda opět naučila české středoškoláky prezentovat

0

Naučili se dobře vystupovat, prezentovat vlastní myšlenky a zacházet efektivně s aplikací PowerPoint.

Druhý ročník Prezentiády stavěl na oblibě soutěže mezi studenty i pedagogy. Prezentování pořád ještě není pevnou součástí středoškolských osnov a naše soutěž vyplňuje tuto mezeru. Spousta studentů se letos zúčastnila již podruhé a byl na nich poznat obrovský posun. Z toho vidíme, že pořádání Prezentiády má velký smysl,“ řekl vedoucí soutěže Marek Palička.

Prezentiáda

Také letošní absolutní vítězové se zúčastnili i loňského ročníku a odnesli si z něj ponaučení. „Minulý rok jsme byli až sedmí. Poučili jsme se z toho, co nám loni říkala porota, a zkusili jsme to znovu. Byla to velká výzva. Určitě nejsme v prezentování ještě dokonalí. Prezentiáda nám hodně dává. Dostáváme zpětnou vazbu, sledujeme ostatní týmy a neustále se učíme,“ zhodnotil působení vítězného týmu v letošním ročníku jeho kapitán Oldřich Brabec.

Prezentiáda

 

Odborní porotci ocenili vysokou kvalitu finálových prezentací. „Za to, co tady dnes bylo předvedeno, by se nemusel stydět žádný vysokoškolák u závěrečných zkoušek. Všechny prezentace byly na velmi vysoké úrovni,“ zhodnotil porotce z Vysoké školy ekonomie a managementu David Matoušek.

Soutěže se letos zúčastnilo 98 týmů z celkem 79 středních škol z celé republiky. Prezentiáda má již druhým rokem velký ohlas u soutěžících i učitelů. „České školství má vysokou úroveň. Americké školství ale v porovnání s ním vede víc k úspěchu. Je to tím, že v Americe učí už úplně od mala prezentovat svůj vlastní názor. Prezentiáda dává šanci se aspoň o krok přiblížit úspěšnému americkému modelu,“ ocenil soutěž učitel informatiky Milan Volejník, pod jehož vedením se tým z gymnázia Dašická dostal už podruhé do finále Prezentiády.

Prezentiáda

Cílem soutěže, kterou organizuje občanské sdružení Student Cyber Games, je naučit středoškoláky zábavnou formou prezentačním dovednostem. Forma soutěže je pro to velmi vhodná. „Prezentiáda nás naučila tvořit pěkné prezentace a dobře vystupovat. Ve škole se k prezentování dostaneme třeba jen jednou za rok, a to nestačí,“ potvrdila smysl soutěže jedna ze soutěžících Sylvie Hrazdilová.

Vítězové soutěže si odnesli atraktivní ceny a dárky v celkové hodnotě čtvrt milionu korun. Mezi cenami byli například notebooky Lenovo, Xboxy 360 se systémem Kinect, projektory a LED panely BenQ a prezentační workshop ve Vysoké škole ekonomie a managementu. Probojovat se do finále ale nebylo vůbec jednoduché. Soutěžící museli nejdřív projít kvalifikačními a krajskými koly.

Prezentiáda

Ohodnoťte tento článek!