Soutěžte s ABBYY a vyhrajte nejlepší softwarové řešení pro práci s dokumenty

0

Věděli jste, že existuje kvalitní náhrada Acrobatu? Adobe sice stojí za vznikem formátu PDF, ale dnes můžete na stejnou práci používat i jiné nástroje. Třeba Abbyy Finereader 14, který patří mezi nejdůležitější software pro malou kancelář i velké korporace. Spojuje to nejlepší z Acrobatu s možnostmi aplikací pro OCR a je plně v češtině.

FineReader 14 slouží z větší části pro práci s PDF, ale to není jeho jediná funkce. Obsahuje totiž inteligentní OCR pro pokročilé rozpoznávání textu a umí i šikovně porovnávat různé dokumenty mezi sebou. FineReader spojuje běžné funkce Acrobatu se specializovanými nástroji OCR v jeden kompaktní produkt.

FineReader 14 je ideální softwarové řešení pro práci s dokumenty

Stáhněte si zkušební verzi zdarma a vyzkoušejte si sami všechny funkce a výhody, které FinerReader přináší pro vaši kancelář.

Nezáleží, zda většinu dokumentů tisknete nebo s nimi pracujete v digitální podobě. Výhodou softwaru od jednoho výrobce je pak hlavně zaručená kompatibilita.

screenshot-2018-01-05-12-52-35
Pracovní prostředí FineReaderu

FineReader umožňuje převést téměř cokoliv do formátu PDF, ale také z PDF vytvořit zcela jiný typ souboru. Díky vestavěnému OCR současně nepřijdete o texty, nepřevedou se na obrázky jako u některých jiných řešení. FineReader podporuje téměř 200 jazyků a u čtvrtiny z nich má i slovníkovou podporu. A když přeci jen nějaké netradiční písmenko vypadne, můžete jej vždy editovat ručně.

screenshot-2018-01-05-12-25-36
Pokročilá editace PDF

Při skenování dokumentu je sice velká část výsledku závislá na kvalitě skeneru, ale FineReader využívá optimální algoritmy pro předběžné zpracování. Výsledkem bývá dokument, na který už nemusíte ani sáhnout. Soubor pak můžete uložit nejen do formátu PDF, ale klidně do formátů Microsoft Office nebo do elektronické knihy ePUB.

vystrizek

Otevřený soubor ve FineReaderu je zcela ve vaší moci a možnosti editace jsou velmi široké. Můžete porovnávat zdrojová PDF s naskenovanými dokumenty a kromě textů upravovat obrázky i tabulky. Rozdíly a případné překlepy vám aplikace automaticky zvýrazní a při kontrole dokumentu tak nic nepřehlédnete. Zvýraznění je navíc viditelné v obou porovnávaných dokumentech. Porovnávané dokumenty navíc nemusí být stejného formátu, může jít třeba o naskenované PDF a Word.

screenshot-2018-01-05-12-53-11
Porovnávání dvou dokumentů

Pokud při úpravě naskenovaného PDF souboru potřebujete něco upravit, FineReader k tomu poskytuje silné nástroje. Kromě vyhledávání (včetně komentářů a metadat) požadovaných slov nedojde ve po úpravě ke změně fontu. Když místo skeneru použijete třeba smartphone a dokument s obrázky nebude rovný, FineReader jej umí narovnat.

screenshot-2018-01-05-12-27-00    screenshot-2018-01-05-12-26-55

Nad dokumentem lze pracovat i v týmu. Díky systému komentářů a zpětné vazby k jednotlivým příspěvkům či výběru podle autora máte práci vždy pod kontrolou. Současně není potřeba pamatovat na odmazání těchto citlivých informací před zveřejněním, FineReader to umí na jedno kliknutí. A samozřejmě můžete dokument opatřit vlastním heslem.

screenshot-2018-01-05-12-52-53
Pokročilá práce s dokumentem

FineReader ale není nástroj jen na přesnou práci se dvěma dokumenty, umí i dávkové převody mnoha souborů a opět nabídne všechny možnosti uložení. Při práci v síti si třeba zvolíte konkrétní složku (Hot Folder) a cokoliv do ní odkudkoliv uložíte, tak FineReader ten formát převede podle vámi nastavených pravidel.

screenshot-2018-01-05-12-28-06
Kopírovat jako text, obrázek či tabulku? Všechno jde

FineReader 14 nejen že plně nahradí Acrobat, ale ještě plně pokryje potřeby OCR při skenování, navíc za nižší cenu. Základní verze Standard stojí jen 4800 Kč, verze Corporate 8100 Kč. Korporátní edice pro větší firmy pak přináší navíc funkce pro porovnání více dokumentů mezi sebou (ne jen v textu, ale také najde rozdíly v obrázcích či grafech) a umí automatický převod do limitu 5000 stránek měsíčně.

screenshot-2018-01-05-12-51-17
Srovnání funkcí FineReaderu 14 a Acrobatu Pro

Stáhněte si zkušební verzi zdarma a vyzkoušejte si sami všechny funkce a výhody, které FinerReader přináší pro vaši kancelář.

Soutěž:

Na celkem tři soutěžící čeká licence programu FineReader 14 Corporate. Vyhrají ti, kteří na soutěžní otázku odpoví správně a jejich odpověď zároveň dorazí jako:

  • 50. správná odpověď
  • 100. správná odpověď
  • 150. správná odpověď

O pořadí rozhoduje čas přijetí formuláře. Soutěž končí již 5. února 2018. Účast v této soutěži je dobrovolná a svou účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s pravidly soutěže.

Výherci

Samuel Michelčík
Vladimír Hrkal
Petr Brabec

Ohodnoťte tento článek!