Muskova Tesla už je za Marsem. Vrátí se ale blízko k Zemi

4
Tesla Roadster na oběžné dráze
Tesla Roadster na oběžné dráze
-
Zdroj: SpaceX

Letos v únoru se uskutečnil první start rakety Falcon Heavy. Společnost SpaceX nechtěla při premiéře nového nosiče riskovat zničení cenného nákladu, ale s prázdnou se také neletělo. Elon Musk obětovat jednu Teslu Roadster a byla z toho nejlepší a nejdražší reklama na auto.

Firma se teď na Twitteru pochlubila, že elektromobil s panákem Starmanem na sedadle řidiče se již nachází za oběžnou dráhou Marsu. Polohu můžete sledovat na fanouškovském webu whereisroadster.com. Na něm najdete i informace o rychlosti nebo toho, kolikrát už rádio přehrálo Bowie písničku Space Oddity (pokud ještě fungují akumulátory).

Tesla bude nadále kroužit kolem Slunce po výstředné dráze s dobou oběhu 557 dní. Protínat bude i orbitu naší planety. Vědci spočítali, že na vzdálenost stovek tisíc kilometrů se k nám dostane až v roce 2091. Je prý jen 6% šance, že se v následujícím milionu let střetně se Zemí, a 2,5%, že narazí do Venuše.

TIP: Čech vyfotil letící Teslu, byla milion kilometrů od Země

Na leden 2019 je plánován druhý start Falconu Heavy, tentokrát již komerční mise, která vynese satelit Arabsat-6A. Ten bude v Evropě, Africe a Středním Východě šířit televizní vysílání, telefonní služby a internet.

Muskova Tesla už je za Marsem. Vrátí se ale blízko k Zemi
Ohodnoťte tento článek!
4.3 (85.45%) 11 hlasů

4 KOMENTÁŘE

  1. Úžasné, vědci už roky vymýšlí efektivní způsob, jak oběžnou dráhu zbavit odpadu a Elon Mlask nemá nic lepšího na práci, než do vesmíru vystřelovat odpadky…

    Kdyby raději konečně vysvětlil, jak zařídí, aby jeho hyperloop nevedl při první sebemenší havárce k bolestné smrti všech pasažérů v podtlaku nebo předvedl, jak se ta posledně ukazovaná natřená reklamní plechovka pod názvem „první Hyperloopový vlak“ reálně rozjede…