Spalte svůj procesor Intel!

0

Myslíte si, že máte stabilní nepřehřívající se systém? Pak by vás mohl vyvést z omylu IntelBurnTest v2.0. Dle informací autora dokáže odhalit nestabilní systém dříve než třeba osvědčený Prime95. Používá k tomu přímo kusy kódu Intelu, jimiž křemíkový gigant údajně sám testuje.

I z toho důvodu je sice možné rozjet InteBurnTest snad i na Pentiu III, ale neměl by běhat na procesorech AMD. Další zajímavostí je použití kódu Linpack, tedy benchmarku, jímž se pomocí výkonu vyjádřeného ve FLOPS srovnávají superpočítače. 1,06MB ZIP archiv (viz odkaz ke stažení níže, nebo mirror na EHW) obsahuje verze pro 32 i 64bitové systémy (autor doporučuje Windows XP x64) a rozhraní umožňuje vyhradit pro testy třeba i 8 GB RAM (máte-li tolik volných). Animace ohně pak pomáhá rozpoznat zatuhnutí nestabilního systému.

Jedná se již o verzi 2.0, která byla prý přepsána od základu a vychytávek a oprav chyb je na tak malý a navenek jednoduchý program opravdu dost. Program nezatěžuje jen procesor (autor si libuje v brutalitě zejména vůči procesorům Core 2 Extreme), ale také paměť, severní můstek a samozřejmě i některé další části základní desky či zdroj.

Stažení (domovská stránka): Ultimate-Filez (přímý odkaz: IntelBurnTest), tip: TechConnect Magazine

Spalte svůj procesor Intel!
Ohodnoťte tento článek!