Sparkle Captain: pět monitorů k jedné GeForce GTX 580

0

Jestli měl na CeBITu někdo opravdu velkou koncentraci zajímavých věci na maličkém stánku, byl to právě Sparkle. O Sparkle One GTX 570 vás už informoval Adam Vágner v článku CeBIT: GeForce GTX 570 nacpaná do jednoho slotu, roztodivností bylo ale daleko víc.

Sparkle se dlouhodobě zabývá různými grafickými kartami pro HTPC a všelijak omezené skříně/konfigurace, proto v jeho nabídce najdete low-profile verze úsporných GeForce, pasivně chlazené grafiky a bohužel také plastem nesmyslně prodloužené GTX 580.

V edici Calibre má pak Sparkle další variantu nejvýkonnější jednočipové grafiky, ta nese také mohutný, ale lety odzkoušený chladič Arctic Accelero Xtreme. Na posledních obrázcích série vidíte pasivně chlazenou GTS 450 a GT 440.Tyto všechny karty byly společně s pořád ještě prototypem 1GHz GTX 560 Ti (také z edice Sparkle Calibre, viz článek Kde jsou 1GHz GeForce GTX 560 Ti?) relativně málo zajímavé proti tomu, co jsem si nechal úmyslně úplně na konec. Pokud máte při pohledu na zlatou nálepkou vybavenou kartu s nápisem Captain pocit, že Sparkle musel začít vyrábět také Radeony, jste vedle.Ano, GeForce GTX 580 od Sparkle v edici Captain opravdu nabízí kromě dvou DVI-I ještě také tři miniDisplayPorty. Trik je v přídání čipu od IDT (Integrated Device Technology), podle funkcionality to odhaduji na ViewXpand. Zástupce Sparkle mi odpověděl, že prý není třeba instalovat žádný speciální ovládácí software, vše prý funguje transparentně a vícemonitor nanstavujete prostřednictvím ovladačů Nvidia. O tom, kolik současně může být připojeno digitálních monitorů, v jaké přesné konfiguraci apod., se ale přesněji dozvíme asi až v nějaké recenzi.

Při této příležitosti jsem se zeptal, jestli se Sparkle hodlá nějak pořádně vrátit do České republiky. Údajně ano, ale žádné detaily o vyjednávání distribuce mi logicky prozrazeny nebyly.

Ohodnoťte tento článek!