Sparkle představil Calibre X660 Dual Fan s jádrem na 1058 MHz a 2 GB paměti

0

Série Calibre nabízí to nejlepší od inženýrů společnosti Sparkle. Nově představená karta, která využívá čip GK106 se 960 stream procesory, není výjimkou a krom hezkého chladiče v barvě kovové šedi nabídne také přetaktované jádro a nereferenční tištěný spoj.

Grafická karta Calibre X660 Dual Fan je vybavena přetaktovaným jádrem, které pracuje na základní frekvenci 1059 MHz, respektive 1124 MHz při aktivní funkci boost. Pomocí 192bitové sběrnice komunikuje jádro s 2 GB paměti GDDR5, jež pracují na efektivní frekvenci 6008 MHz. Výrobce uvádí, že tento model je o 8 % výkonnější než referenční GeForce GTX 660.

Pasivní část chladiče – hliníkové žebrování, kterým probíhají tři 6mm heatpipe – je zakryta šedým plechovým krytem, jenž je doplněn o backplate. Dvojice axiálních ventilátorů má pak za úkol prohánět dostatečné množství vzduchu žebrováním a udržet tak teplotu součástek grafické karty v rozumných mezích, což u takto „žravé“ karty s TDP 140 W nebude velký problém. Ostatně podle výrobce je tento chladič schopen snížit teplotu čipu o 15 °C v porovnání s referenčním modelem.

 

Zdroj: Sparkle, TechPowerUp!

Ohodnoťte tento článek!