Špatná zpráva. Xiaomi Mi 5 zatím bude bez podpory LTE pásem 800 a 900 MHz

0

Před týdnem odhalený telefon Xiaomi Mi 5 zase nebude zcela vhodný v tuzemských podmínkách. Výrobce na svém webu doplnil informace o síťové podpoře a u kompatibilních pásem pro LTE zase svítí pouze čísla 1 (2100 MHz), 3 (1800 MHz) a 7 (2600 MHz).

Pro celou Evropu je přitom klíčové především pásmo 20 (800 MHz), u nás se ještě dočasně může hodit 8 (900 MHz), které používá Vodafone. Těmto frekvencím rozumí čipset a jistě také vnitřní antény, ale zablokování proběhlo na úrovni firmwaru. (Pro některé starší telefony jako Mi Note Pro komunita objevila způsob, jak ostatní pásma odemknout…)

Xiaomi Mi 5 zatím nepodporuje všechna naše LTE pásma
Xiaomi Mi 5 zatím nepodporuje všechna naše LTE pásma

Není to žádné překvapení. Xiaomi ještě oficiálně své telefony v Evropě neprodává, nemá ani lokalizovaný systém (překlady tvoří komunita) a omezení na pásma 1/3/7 se týkalo i všech dřívějších telefonů. Vzhledem k celosvětové premiéře na evropské půdě jsme však čekali, že by se to mohlo změnit.

 

Hugo Barra z Xiaomi potvrdil, že novinka je zatím určena pouze pro Čínu, ale brzy se dostane i na jiné trhy. Tím myslí Indii, Malajsii a další země jihovýchodní Asie plus Brazílii. Ostatní (Evropa, USA) jsou prý na radaru, ale ještě je příliš brzy na nějaké oficiální prohlášení. Což tvrdí už dva roky, že jednoho dne k nám Xiaomi konečně dorazí.

Telefony, které se tak u nás budou prodávat, jsou určeny pro Čínu. XiaomiMobile.cz už nám sdělilo ceny, za jaké se Mi 5 bude prodávat. Základní varianta s 32GB úložištěm a pomalejším procesorem bude za 12 000 Kč. Rychlejší verze s 64GB úložištěm je za 14 000 Kč. Nejvyšší 128GB varianta s keramickým tělem bude stát 18 000 Kč. Do prodeje se dostanou 14. března. O týden později začne český obchod prodávat i Xiaomi Mi 4s za 10 000 Kč.

Ohodnoťte tento článek!