Špatné vyhlídky pro Pebble. Firmu prý koupí Fitbit a hodinky už vyrábět nebude

1

Několik zdrojů tvrdí, že největší výrobce wearables koupí firmu Pebble vyrábějící stejnojmenné hodinky. Fitbit by za akvizici měl zaplatit mezi 34 a 40 miliony dolary. V minulosti prý firma odmítla mnohem vyšší částky. Loni 740 milionů dolarů, letos údajně 70 od Intelu. Dohoda mezi Fitbitem a Pebblem ale vypadá jako hotová věc.

Pebble Time Round Special Edition
Pebble Time Round Special Edition

Pro uživatele to ale není dobrá zpráva. Pebble sice trhal rekordy na Kickstarteru, ale masu uživatelů neoslovil. O chytré hodinky není obecně takový zájem, jako by si výrobci přáli. Ti malí vedle Applu, Garminu a Samsungu prodávají nanejvýš stovky tisíc kusů ročně. Pebble navíc dlouhodobě nevydělává a letos na jaře propustil čtvrtinu zaměstnanců.

 

Pokud k obchodu dojde, Fitbit nemá zájem Pebble nadále živit. Jde mu prý hlavně o šikovný tvůrčí tým a vyvinuté technologie. Jak by to potenciálně ohrozilo podporu starších zařízení, tisíce současných vývojářů aplikací nebo uvedený, ale zatím neprodávaný model Pebble Time 2, ale v tuto chvíli není jasné. Ani jedna firma zatím spekulace o obchodu nepotvrdila.

Zdroj: The Information via Engadget

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Ach jo a to jsem začal uvažovat o výměně starého Pebble Steel za nový – pokud by odstřihli vývoj, tak by takový upgrade moc význam neměl.
    Je to škoda, protože v segmentu smartwatch jde o unikátního výrobce – na rozměry, výdrž na baterii a always on displej se snad nikdo jiný nesoustředí.