Speciální odkaz může způsobovat různé problémy v iOS a macOS. Včetně zamrznutí zařízení

Podobný problém tu už jednou byl. Odkaz na web může narušit stabilitu zařízení s iOS a macOS.

0
Apple iOS 11
Apple iOS 11

V operačních systémech iOS a macOS je přítomna chyba, která může vést různým problémům se stabilitou. Objevený problém získal přezdívku chaiOS a ačkoli není jasné, co přesně způsobuje chování systémů, pomocí zvláštního odkazu, který vám někdo např. pošle prostřednictvím SMS, lze docílit komplikací jako zamrznutí a pád aplikace pro příjem zpráv.

Na problém upozornil Abraham Masri a účinky odkazu na zvlášť připravený web už otestovali v redakci 9to5Mac. Odkaz způsobuje padání aplikace pro příjem zpráv opakovaně při každém pokusu o vykreslení vlákna, takže jediným efektivním řešením se zdá být odstranění daného vlákna. Někdy mohou být projevy problému horší, takže se např. celé zařízení v reakci zrestartuje.

https://twitter.com/cheesecakeufo/status/953401511429726210

Stejný odkaz působí trable také na počítačích s macOS, kde minimálně dochází k pádu Safari. Ačkoli se nebavíme o zákeřném malwaru, způsobené obtíže nejsou pro nikoho příjemné. Proto doufejte, že vám někdo se zvráceným smyslem pro humor nezašle tento odkaz pomocí SMS či jiného kanálu. Také doufejme, že Apple příčinu opraví přímo ve svých systémech. Projevy byly pozorovány v posledních stabilních řadách iOS a macOS.

Kvůli chybě bylo možné iPhone zmrazit přehráním videa.

Co se telefonů týče, někteří lidé hlásí, že se jim po přijetí a zobrazení odkazu dokonce vůbec nedaří znovu spustit aplikaci Messages. Není však nutné resetovat celé zařízení, podle všeho lze vlákno vymazat jinak. Přístup do aplikace získáte z adresáře nebo pomocí odkazu vyvolaného technologií 3D Touch, kde zvolíte vytvoření nové konverzace.

Ohodnoťte tento článek!