Specifikace některých Radeonů HD 7000M

0

Grafické karty ze série Radeon HD 7000M (neplést se starými ATi Radeony 7000) by se měly začít prodávat na přelomu roku. Teď se konečně objevily i specifikace většiny čipů – chybí údaje o finálním označení a frekvenci pamětí u nejvyšších modelů, u těch nižších je ale známo téměř vše.

Jak už bylo zmiňováno v dřívější zprávě na extrahardware.cz (28nm výroba u AMD: Radeony HD 7000M ještě letos?), nejnižší modely řady by měly být založeny na 40nm výrobním procesu. Tyto čipy s jádry Seymour budou označovány jako Radeony 74xxM a všechny budou mít pouze 64bitovou sběrnici, nelze od nich tudíž očekávat žádné zázračné výkony.

Mainstreamové jádro je označováno jako Thames, budou vyrobeny moderním 28nm procesem a označovány jako Radeon HD 75xx a 76xx. U některých z nich bude opět 64bitová sběrnice, většina ale bude mít 128bitové. Celkově budou existovat čtyři různá jádra (XT, Pro, LP and LE) a dohromady deset variant, všechny s 1 GB paměti (DDR3 či GDDR5). TDP těchto řešení by se mělo pohybovat mezi 15 a 25 W.

Označení karet s highendovými jádry Chelsea, Heathrow a Wimbledon zatím nejsou známa, víme pouze to, že od každého budou dvě varianty s přídomky Pro a XT a že u Wimbledonu bude 256bitová sběrnice (u ostatních pouze 128bitová). Na tyto kousky si ale ještě nějakou dobu počkáme.

Ke kombinování čipů s 28nm a 40nm procesů v rámci jedné modelové řady přikročila i konkurenční Nvidia. Důvod je zřejmě prostý – u 28nm procesu výrobci zápasí s nedostatečnými dodávkami a problémy zřejmě ještě nějakou dobu potrvají.

Zdroj: ComputerBase (via Guru3D)

 

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. „Sečteno a podtrženo, na ultrabooky s jemným displejem, na který se vejde spousta informací, se můžete už začít těšit.“

    Nutno dodat že prťavých informací. Nedokáže si představit čist text na 1080p 13″.