Spectre x2: Takhle vypadá odpověď HP na Microsoft Surface Pro

0

HP představilo svůj zatím nejtenčí konvertibl. Spectre x2 má v pase 13,2 mm a váží i s klávesnicí 1,22 kg. Tu však drží pouze magnetem po odepnutí lze zařízení používat pouze jako tablet, pak už váží jen 840 gramů a na tloušťku má 8 mm. Spectre x2 používá 12″ IPS displej s rozlišením 1920 × 1080 px. Zajímavá je jeho technologie Panel Self Refresh. Pokud se obraz na displeji nemění, zamrzne (nemusí se nic překreslovat), čím se šetří cenná energie.

HP představilo Spectre x2
HP představilo Spectre x2

Uvnitř bychom našli pasivně chlazený procesor Intel Core M z rodiny Skylake. O paměti HP nemluví, ale SSD bude s kapacitou až 512 GB. Na zadní straně se nachází 3,5 mm silný rámeček z nerezové oceli sloužící jako stojánek. Samotný tablet je jinak z hliníku, stejně tak i klávesnice. Nabízí velké klávesy, 1,5mm stisk a velký touchpad (120 × 55 mm).

Spectre x2 obsahuje dvojici konektorů USB-C, oběma lze zařízení nabíjet. V balení bude i redukce pro plnohodnotný USB-A. S 40Wh akumulátorem zařízení vydrží nabité až 10 hodin. HP chystá i edici s LTE modemem.

Těšit se prý můžeme na špičkový zvuk od Bang & Olufsenu. Dvojice reproduktorů se nachází v klávesnici i displeji. Foťáky jsou hned tři. Vzadu 8Mpx, vepředu 5Mpx a vepředu se nachází i RealSense 3D kamera pro rozpoznávání obličeje (přihlašování přes Windows Hello).

HP Spectre x2 se začne prodávat v listopadu za cenu od 800 dolarů. Systémem je pochopitelně Windows 10.

Zdroj: HP

Ohodnoťte tento článek!