Spin Tires: Ideální auto na české silnice

0

Rozbahněná tajga v lesích Uralu je vaše země a osmikolový MAZ-537 vaším nejlepším přítelem. Kopněte do sebe trochu vodky, protože na tuhle jízdu to rozhodně budete potřebovat. Několikatunový kolos z roku 1958 se za řevu motoru a černého dýmu nespálené nafty bez příměsi řepky trochu neochotně rozjede. Tímhle autem se v Moskvě tahaly balistické rakety, tak přece zvládnete projet pár neznámých cest.

Vidíš tu díru? Vjeď do ní!

Špinavá kola se propadají do zrádných kaluží, aby po chvíli vašeho zápasení s volantem vyjela čistá. Kusy zeminy přitom odlétávají mezi koly, nezapomněli jste zamknout diferenciál? Pro tentokrát to ještě vyšlo, kopec za zatáčkou už bude chtít lepšího řidiče. Zapnout pohon všech kol, trošku víc se rozjet a… vzít sebou kus stromu. Stmívá se, hledáte páčku světel. Najdete ji, skrz nedoléhající okno se ale do kabiny už začíná vlévat voda – ta kaluž přece nemohla být tak hluboká. Aha, to je řeka.

Ale tahač pořád trochu jede a míjí utopený gazík, kterému pod hladinou ještě svítí zpátečka – každý sám za sebe. Na druhý břeh se vyškrábete už za denního světla – neběží ten čas nějak rychle? Asi ta vodka. Tahač je najednou nějak mokrý a vy se kocháte dokonalou prací listových per. Kde se tu najednou vzala betonová cesta? Projedete pár retardérů na tréninkovém okruhu a už vás to táhne zase do lesa. Tohle auto chce terén, potřebuje ho, musí ho mít.

 

autor hry:

Spin Tires 2013, www.oovee.co.uk

 

 

 

Ohodnoťte tento článek!