Spire představil ventilátory s „nano“ ložisky, hlučností 22 dBA a LED

0

Nové ventilátory od nizozemské společnosti Spire nesou označení Air Force 120 a jak již číslovka napovídá, jedná se 12cm větráčky. V současnosti naleznete na oficiálních stránkách výrobce dva modely. Klasický větráček s třípinovým konektorem a model s modrými LED, který již umožňuje PWM regulaci díky čtyřpinovému konektoru. V nabídce by se také dle tiskové zprávy měl objevit také model s červenými diodami.

Hlučnost větráčku s regulací se pohybuje v rozmezí 10–22 dBA při otáčkách 600–1500 ot./min. Model bez regulace dosahuje hlučnosti 22 dBA při 1500 ot./min. Ke snížení přenosu nežádoucích vibrací pak dopomáhají odnímatelné gumové podložky, jimiž jsou opatřeny rohy ventilátoru.

Na závěr si nechávám ložiska s líbivým názvem „Nano precision. Hlavním materiálem pro jejich výrobu je zirkonový prášek. Tyto ložiska dle výrobce zaručují životnost 70 000–80 000 hodin a mají poskytovat o něco tišší chod oproti běžným kuličkovým ložiskům. Různými fóry a diskuzemi se však množí spekulace o tom, že se nejedná o žádný převratný objev. Ostatně s ložisky vyráběnými s přispěním nanotechnologie přišla již před řádkou německá společnost Nanoxia.

 

Doporučená cena ventilátor Air Force 120 je 9,95 , což v přepočtu činí necelých 260 Kč, a za Air Force 120 LED zaplatíte již 13,95  (necelých 360 Kč). Na oba typy ventilátorů poskytuje výrobce pětiletou záruční lhůtu.

Zdroj: Spire 1, 2, TZ

Spire představil ventilátory s „nano“ ložisky, hlučností 22 dBA a LED

Ohodnoťte tento článek!