Společnost ZTE bude dodávat chytré telefony s OS Microsoftu i Mozilly

0

Čínský výrobce ZTE sice nepatří mezi společnosti, co na trh dodávají high-endové mobily, přesto věřím, že se dostal do povědomí většiny našich čtenářů. Na českém trhu se ZTE slušně zabydlelo a nabízí levnější chytré mobily s Androidem (viz aktuální recenze ZTE Atlas W).

Jenže tomu dost možná bude brzy konec. Podle slov víceprezidenta společnosti totiž zkraje příštího roku začne dodávat telefony s dosud nevydaným, přesto hodně očekávaným, operačním systémem od Mozilly – Boot to Gecko.

A nezůstane jen u něj, v průběhu příštího roku by se údajně měly začít objevovat i zařízení s Windows Phone 8. To se ale vůbec nemusí líbit Google, který byl doposud jediným „dodavatelem“ OS pro ZTE. Minulý týden internetem proběhla zpráva, že Google tlačil na Acer, aby zrušil představení nového mobilu s OS Aliyun. Acer nakonec telefon opravdu nepředstavil.

 

Je však také možné, že Google v tomto případě zůstane chladným a nechá ZTE být. Spolupráce s Acerem je pro něj strategicky důležitější, navíc vzhledem k oblíbenosti Androidu se dá očekávat, že lidé i v levnějším segmentu sáhnou po něm.

Zdroj: TweakTown

Ohodnoťte tento článek!