Sportovní hodinky od TomTomu přehrají také lokálně uložené písničky

0

Chytré hodinky nejsou pro sportovce ničím novým a existují už řadu let. TomTom patří ke známým výrobcům, kteří se o segment fitness hodinek zajímají a jejich produkty patří k nejpoužívanějším mezi nadšenci i profesionálními sportovci. S nástupem chytrých hodinek s otevřeným operačním systémem se nad nimi ale trochu stáhly mraky a výrobci se tak už zaměřují jen primárně na profesionální sektor. Do něj patří i nový model Runner 2 Cardio.

TomTom Runner 2 Cardio

Hodinky pochopitelně nenabízí funkce, na které jsme zvyklí z hodinek s Androidem nebo Apple Watch, k nimž patří především asi notifikace. Na druhou stranu vás však zahrnou hromadou sportovních funkcí, jako je celodenní monitoring. Díky vlastní aplikaci pro chytré mobily také spolupracují se sportovními aplikacemi jako Runkeeper, Nike+ a dalšími.

Novinkou letošní generace je možnost přehrávání hudby ve spojení se sluchátky přes Bluetooth. Hodinky obsaují 3 GB prostoru pro ukládání hudby, což TomTom deklaruje jako místo až pro 500 skladeb. Ty můžete do hodinek nahrát přes iTunes či Windows Media Player, nechybí dokonce ani podpora vlastních seznamů skladeb.

 

Hlavním důvodem existence zařízení pochopitelně zůstává využití při sportování, tedy jde o funkce spojené s monitorováním sportovních výkonů. TomTom Runner 2 Cardio si můžete předobjednat. CZC.cz za ně žádá 8 399 Kč, zatím však nevíme, kdy budou reálně dostupné. Jak jsem se už ale zmínil, jsou určené především pro sportovní nadšence a profesionály.

Zdroj: TomTom

Ohodnoťte tento článek!