Osekané až na dřeň. Přichází odlehčené Spotify Lite

6

Google a Facebook vyvíjejí pro Android dva typy aplikací: standardní a odlehčené s přídomkem Go/Lite. Inspirovala se u nich i nejpoužívanější hudební služba. V Play Storu najdete aplikaci Spotify Lite, která má pod 10 MB a slibuje maximální možnou rychlost spuštění i běhu. Aplikace byla představena již před rokem, avšak fungovala jen v Brazílii. Nově je dostupná již v 36 zemích světa, nicméně Česko i Slovensko mezi nimi stále chybí.

Spotify Lite lze používat s bezplatným i prémiovým účtem a může být nainstalována vedle původní aplikace. Tu Spotify rušit nechce, je to pro ni výkladní skříň a může do ní integrovat funkce, které by se do Lite nevešly. A že jich není málo. Zapomeňte na plný offline režim (písničky se pouze stahují do cache), streamování v nejvyšší kvalitě s datovým tokem 320 kb/s nebo funkci Connect pro spojení s kompatibilními reproduktory nebo jinými přehrávači. Dokonce nelze ani vyhledávat a poslouchat jednotlivé písničky (ani s placenými účty), pouze alba/playlisty/rádia.

Ve Spotify Lite si uživatelé mohou nastavit datový limit, kolik mega- či gigabajtů může aplikace využít na mobilní síti. Dostupná je též správa úložiště, kde lze ovlivnit, kolik hudby se bude ukládat do cache. Oproti velké aplikaci zde posluchači nenajdou knihovnu; playlisty se nacházejí pod záložkou Oblíbené.

V tuto chvíli nevíme, kdy se Spotify Lite rozšíří do dalších zemí. Švédští tvůrci již ale naznačují, že by brzy chtěli vydat také odlehčenou aplikaci pro iOS.

Zdroj: Spotify

Osekané až na dřeň. Přichází odlehčené Spotify Lite
Ohodnoťte tento článek!
4.7 (93.33%) 3 hlasů

6 KOMENTÁŘE

  1. Tak to ani náhodou, už na normální verze je na telefonu nepoužitelná protože si nelze volit vlastní skladby a chybí tam spousta funkcí (používám pouze učet zdarma). Takže jediná možnost jak Spotify přehrávat z mobilu je pro mne používat webovou verzi v desktop modu s adblockem.

  2. Spotify na Androide som mal vzdy na zozname aplikacii, ktore najviac cucaju bateriu. Cudne na tom bolo, ze zopar percent baterie spotrebovala aj v pripadoch, ked od startu telefonu nebola ani raz otvorena. Radsej som ju odisnstaloval a pouzivam len webovy prehravac.