Přichází Spotify pro Xbox. Zatím se jedná o základní aplikaci bez přehrávání offline

Nikdy neříkej nikdy.

1
Spotify + Xbox? Konečně realita

Oživeno 9. srpna 2017

Spotify již oficiálně oznámilo, že je klient pro Xbox One dostupný. Týká se to 34 zemí včetně Česka a Slovenska.

Původní článek ze 7. srpna 2017

Spotify před pár týdny uvedlo do Windows Storu svého klienta pro osobní počítače a tablety. Jedná se o původního desktopového klienta, kde byl využit nástroj Desktop App Converter (dříve byl projekt převádění desktopových programů do balení vhodného Storu známý jako Centennial).

Investice do vývoje úplně nového klienta pro Univerzální platformu Windows by byla náročná a na klasických počítačích pro firmu nedává příliš smysl. Taková aplikace by však mohla být snadno upravena, aby běžela na dalších typech zařízení s Windows. K takovým zařízením by patřil např. Xbox, jenže jak jsem dříve poukázal, Spotify mělo uzavřené exkluzívní partnerství se Sony.

Proto můžete dodnes hudbu skrze tuto službu poslouchat na PlayStationu, nikoli však Xboxu. Ještě před rokem platilo, že se Spotify na jinou konzoli nepodívá. Překvapivě se zavedený pořádek mění. Major Nelson přítomnost hudební služby na konzoli od Microsoftu odhalil jen náznakem ve svém pořadu This Week on Xbox. Spotify pro Xbox se stává realitou.

Spotify pro Xbox zvládá jen základy, i tak je vítaným přírůstkem (foto: Windows Central)
Spotify pro Xbox zvládá jen základy, i tak je vítaným přírůstkem (foto: Windows Central)

Na klienta už měla možnost podívat se redakce Windows Central. Co zjistila? Samozřejmě se nejedná o desktopového klienta, ten by na konzoli nemohl běžet. Spotify vytvořilo jednoduchý přehrávač postavený na HTML, který se podobá tomu, co jsme viděli např. na zařízeních s Android TV. Což podle mě ničemu nevadí, důležité je, aby bylo používání pohodlné.

Aplikace na každý pád podporuje příslušné API pro přehrávání hudby na pozadí. Bohužel je klient zatím funkčně silně omezený. Nelze stahovat hudbu pro poslech bez připojení – na druhou stranu lze předpokládat, že konzoli na cesty brát nebudete, takže by to nemusel být takový problém. Oproti Groovu chybí Spotify hudební videa, zmiňuje Windows Central.

V katalogu můžete vyhledávat, nechybí vlastní knihovna a seznamy stop. Je možné přidávat skladby do fronty. Přehrávač je rovněž ovladatelný z ostatních zařízení. Základy jsou na místě, tak doufejme, že bude aplikace brzy dostupná alespoň k veřejnému testování. Spotify pro Xbox se již objevilo v Microsoft Storu. Nemám ale možnost zkusit, jestli ho lze stáhnout. Pokud máte Xbox, dejte vědět do diskuze.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář