Spotify spouští skupinové relace. Využijte je, až se zase budete moct navštěvovat

Načasování pro uvolnění skupinových relací se nezdá být zrovna šťastné, ale my si na větší domácí párty počkáme, ne? Spotify vylepšuje rodičovský režim, na něj si ale v Česku opět musíme počkat.

0

Kdo bude vybírat muziku na párty? Spotify připravilo group session, tedy skupinové relace, díky kterým už nebude mít hudbu pod kontrolou jediný účet. Každý, kdo si platí Spotify Premium, se na výběru hudebního podkresu smí podílet. Skupinové relace jsou dostupné jen na mobilech a tabletech.

Jak skupinovou relaci ve Spotify zahájíte? Na obrazovce s přehrávanou skladbou otevřete nabídku pro ovládání přehrávání na dalších zařízeních. Teď už v ní neuvidíte jen další své počítače, mobily aj. Pod nimi spatříte čárový kód, který nechte naskenovat ty, které chcete do relace přizvat. V případě, že jste to vy, kdo se chce připojit k něčí relaci, klepněte na Scan to join.

Podle magazínu TechCrunch už funkce byla testována od loňska. Prý se zatím jedná o veřejnou betaverzi, na webu podpory taková informace uvedená není. Odpovídalo by to ale tomu, že Spotify kolem uvedení nespustilo velké fanfáry. Podle provozovatele hudební služby se během koronakrize a sociálního odstupu zvedl zájem o společnou tvorbu seznamů stop, jenže nová funkce bude využitelná primárně v době, kdy se lidé budou opět moci ve velkém navštěvovat.

Využijete (v budoucnu) skupinové relace ve Spotify?

Větší kontrola nad Spotify pro děti

Druhá novinka chce usnadnit život rodinám. Loni na podzim byla zahájena postupná distribuce Spotify Kids, tedy zjednodušený přehrávač pro děti, nad kterým mají dohled právě jejich zákonní zástupci a zástupkyně. Klient s přídomkem Kids je ostatně dostupný pouze v rámci tarifu Premium Family. Nově se rozšiřuje do Německa a Japonska.

Až bude dostupný v Česku, oceníte širší možnosti správy dětských účtů. Konkrétně máte přístup k historii poslechů dětí. Pokud máte pocit, že určitá skladba pro dítko není vhodná, přístup k ní mu zablokujete.

Zdroj: web podpory Spotify | TechCrunch | Spotify Newsroom

Ohodnoťte tento článek!