Spotify vyrobilo „věc do auta“. Car Thing přehrává hudbu a jde ovládat hlasem

4
Spotify Car Thing
Spotify Car Thing
-
Zdroj: Spotify

Spotify vyrobilo svůj první hardware, jmenuje se „Věc do auta“ a jde samozřejmě o přehrávač hudby či podcastů. Je určený pro všechny, kdo nemají novější auto s displejem, nebo nechtějí v autě upevňovat smartphone … jak velká nebo malá cílová skupina to je necháme na Spotify.

Spotify se sice poledních deset let soustředí hlavně na svou službu streamování hudby, potichu vyvíjelo i vlastní hardwarové zařízení. To je určené k poslechu hudby v autě a Spotify jej testovalo jen na malém vzorku uživatelů. Jmenuje se Car Thing, neboli věco do auta.

První a dost odlišnou verzi jsme mohli zahlédnout už v roce 2019 a ani tuto novou si zatím nekoupíte. Dostupná bude jen pro prémiové uživatele v USA a na pozvánky. Tedy jako veřejný test. Pokud se dostane do volného prodeje, cena by měla být okolo 80 dolarů a pořád bude vyžadovat předplacení Spotify Premium. Současní testeři ji dostanou jen za cenu poštovného.

Car Thing vypadá jako autokamera s velkým otočným ovladačem a 4″ displejem. Umí reagovat na hlasové povely „Hey Spotify“, které už využijete i v aplikaci. Ovladač podle zprávy není určen na ovládání hlasitosti, ale pro procházení menu a také jako tlačítko play/pauza. Car Thing má zabudované čtyři mikrofony a podle Spotify rozezná váš hlas i přes hlasitou muziku či stažené okénko.

Spotify Car Thing první verze
Spotify Car Thing, první verze

V autě jej připevníte několika způsoby: na palubní desku, do výdechu ventilátoru nebo do CD přehrávače. Napájení je přes 12V autozapalovač s kabelem s koncovkou USB-C. Pokud v autě máte 5 V, obejdete se bez adaptéru. S telefonem probíhá synchronizace bezdrátově, ale i přes USB a s reproduktory se spojí přes Bluetooth nebo pomocný konektor AUX. Kromě otočného ovladače je na krabičce i několik programovatelných tlačítek.

Spotify Car Thing ovládání
Spotify Car Thing

zdroj: Spotify via AndroidPolice

Ohodnoťte tento článek!

4 KOMENTÁŘE