Spotify získalo celoobrazovkový režim a koupilo Sonalytic, jenž umí identifikovat hudbu

0
Spotify
Spotify
-
Zdroj: logo: Spotify | koláž: Petr Urban / Cnews

Dnes se mi klient Spotify pro Windows aktualizoval na verzi 1.0.50 a přinesl nejméně jednu novinku. V pravém dolním rohu hned vedle ovládání hlasitosti je dostupné nové tlačítko, které přehrávač přepne do zvláštního celoobrazovkového režimu. K čemu je dobrý?

Využití si každý musí najít sám, ale zrovna nedávno mi kamarád říkal, že by si podobný režim přál, aby z dálky na obrazovce počítače dokázal poznat interpreta či interpretku při cvičení. Někdo zkrátka chce vždycky vědět, co poslouchá. Nový režim se může hodit také na oslavách, kdy nechcete, aby na obrazovku vystupovalo prostředí operačního systému, ale aby byla pozornost věnována jen prezentaci přehrávané hudby.

Včera pak firma oznámila akvizici mladé služby Sonalytic. Není příliš známá, ale soustředí se na identifikaci přehrávaných skladeb a pomáhá s odhalováním chráněných stop. K jejímu repertoáru patří též doporučování hudby pro určité příležitosti a pak každému člověku na míru dle jeho preferencí. Je tedy jasné, že se Spotify takové služby hodí do krámu.

Navíc nám to dává naději, že nám časem nabídne nástroj na rozpoznávání přehrávané hudby ve stylu Shazamu. Samotné Spotify akvizici komentuje minimálně, ale uvádí, že mu pomůže zlepšit personalizované seznamy skladeb.

Ohodnoťte tento článek!