Spouštění do Windows Media Centeru nebude ve Windows 8 dovoleno

0

Máme další špatnou zprávu pro fanoušky Windows Media Center. Ve Windows 8 nebudete moct toto multimediální centrum spouštět po startu systému. Pokud jste se těšili, že si ve svém obývákovém počítači budete po zapnutí stroje užívat aplikace pro nahrávání a sledování televizích pořadů a další činnosti, své nadšení raději utlumte. Tato možnost v novém Windows Media Centeru a Windows 8 nebude. Ona totiž zmizela již v Release Preview. Microsoft tak odpověděl na otázku, která mu byla položena. Žádné detaily nicméně nezveřejnil, pouze prohlásil, že příčinu rozhodnutí můžeme spatřit v chování a požadavcích chystaného operačního systému. Aplikaci proto budete muset pokaždé spouštět ručně.

Podle všeho bude také zhoršena podpora pro televizní tunery a dálkové ovladače. Proč? K novinkám posledních dnů patří i ukončení testovacích programů v rámci Windows Hardware Certification Kit. Tento kit můžete nadále použít k získání podepsaného ovladače pro Osmičky, avšak testování kompatibility tunerů a ovládacích zařízení s Windows Media Center asi nebude zrovna zábavné a v kitu rovnou nemožné. Proto se zařízení kompatibilních s Windows 8 nejspíš dočkáme, avšak naše volby budou omezené.

 

Microsoft již dříve oznámil, že Windows Media Center nebudou součástí Windows 8, ačkoli tomu tak bylo v dřívějších vydáních rodiny operačních systémů. Samostatná aplikace bude dostupná jako zpoplatněný doplněk. Jak taková instalace bude zhruba vypadat, se můžete podívat v našem článku Jak přidat Windows Media Center do Windows 8 Release Preview. Vzhledem k tomu, že uživatelská základna klesá, ani nemůžeme čekat žádné revoluční změny. Pokud nějaké novinky přijdou, budou minimální. Redmondští se nyní soustředí spíše na Xbox 360, který multimediální funkce stále získává a nabízí zajímavé možnosti. Ve Windows 8 navíc bude integrovaný obchod s multimédii.

 

Zdroj: Neowin

Ohodnoťte tento článek!