Správa virtuální knihovny v novém. Calibre 3.0 podporuje jemné displeje

I elektronické knihy je potřeba si srovnat tak, abyste se v nich vyznali.

0
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Správce a současně čtečka e‑knih Calibre, jež poprvé spatřila světlo světa před více než deseti roky, vyšla ve verzi 3.0. Tj. skoro tři roky po uvedení druhé generace. Co nového si pro nás vývojový tým nachystal? Aplikace konečně podporuje jemné displeje, takže i na nich bude vypadat pěkně. Obsahový server, který slouží jako doplněk pro moderní dobu, byl od základu přepsán. (Podotýkám, že se nejedná o cloudové řešení s vlastní kapacitou pro ukládání e-knih.)

Podporovány jsou motivy vzhledu ikon. Jako výchozí byl vybrán jiný set ikon, kdyby vám však nevyhovoval, můžete se vrátit k předchozímu. Knihy lze nově převádět do formátu DOCX. To je z hlavních novinek všechno. Že délka seznamu neodpovídá změně v číslování? Novinky možná zní jako banality, ale vyžádaly si spoustu práce. Přece jen, Calibre není placený produkt, dělají na něm pouze dobrovolníci.

Pokud jste se však s programem naučili pracovat, můžete v používání třetí řady plynule navázat. Calibre je multiplatformní (volitelně přenosný) a nabízí řadu funkcí jako stahování metadat pro e‑knihy, konverzi mezi formáty atd. Pro ty, kdo čtou knihy v elektronické podobě a nakupují je v různých e-shopech, je tato aplikace neocenitelná. Aspoň pokud oceníte možnost si svou virtuální knihovnu organizovat.

Calibre 3.0
Calibre 3.0
Ohodnoťte tento článek!