Kde najít správce hesel v Google Chrome na počítači, Androidu a iOS?

0
Správce hesel v Google Chrome
Správce hesel v Google Chrome
-
Zdroj: freepik

Google Chrome stejně jako ostatní prohlížeče nabízí utilitu automatického vyplňování hesel při přihlašování na web. Všechny údaje pak prohlížeč uloží do správce hesel. Kde ale správce hesel najít v prohlížeči Windows a na Androidu?

Správce hesel v Google Chrome na počítači Windows

Správce hesel můžete najít v Google Chrome celkem snadno. Stačí kliknout na ikonu vašeho profilu v pravé horní části prohlížeče a následně kliknout na ikonu klíče.

Správce hesel v Google Chrome
Správce hesel Google Chrome (zdroj: cnews.cz)

V otevřeném okně pak vidíte seznam všech webů, na kterých máte uložené přihlašovací údaje. Kliknutím na tlačítko oka u konkrétního řádku můžete po patřičné autorizaci zobrazit uložené heslo.

Další variantou, jak rychle zobrazit správce hesel v Google Chrome, je zadání příkazu chrome://settings/passwords do vyhledávacího řádku ve vrchní části.

Jak rychle otevřít správce hesel v Google Chrome
Jak rychle otevřít správce hesel v Google Chrome (zdroj: cnews.cz)

Správce hesel v Google Chrome na Androidu

Zobrazení správce hesel je v případě Androidu trochu složitější. Otevřete prohlížeč Chrome a v pravém horním rohu klikněte na ikonu vašeho účtu nebo na tři svislé tečky a vyberte možnost Nastavení.

V otevřeném nastavení vyberte řádek Hesla.

Kde najít správce hesel v Google Chrome
Kde najít správce hesel v Google Chrome (zdroj: cnews.cz)

Zde můžete procházet všechny weby, na kterých máte na vašem Android zařízení uložené přihlašovací údaje. Pokud si rozkliknete jednotlivé stránky a budete si chtít zobrazit uložená hesla, bude po vás telefon chtít nejdříve autorizaci, že se skutečně jedná o vás.

Správce hesel v Google Chrome na iOS

Správce hesel samozřejmě nabízí i verze Chrome na platformě iOS. Stačí otevřít prohlížeč Chrome a kliknout na ikonu tří vodorovných teček v pravém spodním rohu.

Následně vyberte možnost Nastavení a poté Hesla.

zdroj: support.google.com

Ohodnoťte tento článek!