Správce hesel LastPass lze nyní zdarma používat na neomezeném počtu zařízení

4

Máme používat složitá a dlouhá hesla. Má to své opodstatnění, jenže kdo si má šílené kombinace pamatovat? A navíc je opakovaně zadávat? Dokud se více neprosadí např. biometrické přihlašování, budeme potřebovat pomůcky pro přihlašování, které si zapamatují naše hesla – jako LastPass. Zejména kolega Lukáš Václavík má se službou pravdu dobré zkušenosti, možná si pamatujete, že ji doporučoval.

LastPass mění majitele, kupuje jej LogMeIn

Každý se musí nějak živit, proto LastPass nabízí několik funkcí navíc v rámci předplatného. Drahé není, stojí dolar měsíčně. Přesto kdyby se vám nechtělo utrácet, jistě vás potěší, že jedna nikoli nevýznamná funkce je nyní zdarma. Pod předplatné dříve spadala možnost používat LastPass souběžně na tolika zařízeních, na kolika jste chtěli.

Zdarma jste měli LastPass jen na jednom typu zařízení, ať už šlo o počítače, nebo o mobily. Buď jste tedy měli více počítačů, nebo více mobilů, nešlo však synchronizovat data mezi mobilem a počítačem. To se ale změnilo, neboť bezplatná varianta služby omezení zrušila a rovněž umožňuje používat LastPass na neomezeném počtu zařízení.


Placená verze navíc nabízí:

  • 1GB šifrované úložiště,
  • sdílení s rodinou (až pět účtů),
  • má prioritní uživatelskou podporu,
  • na desktopu podporuje čtečky otisků,
  • na desktopu umí vyplňovat hesla v aplikacích,
  • na desktopu umí využít doufázové přihlašování s USB klíči YubiKey nebo Sesame,
  • je bez reklam.

Zdroj: The LastPass Blog

Správce hesel LastPass lze nyní zdarma používat na neomezeném počtu zařízení

Ohodnoťte tento článek!

4 KOMENTÁŘE

  1. Trochu nechápu, k čemu je to tak dobré ? Ve firefoxu mám všechny hesla šifrovaně uložená a synchronizovaná pod jedním společným hlavním heslem. Určitě je to asi nějak napadnutelné, ale nejsem paranoik. Banky v heslech nemám a na tom ostatním nikdo nezbohatne.