Správce hesel LastPass mění majitele. Za 125 milionů jej kupuje kontroverzní LogMeIn

0

LastPass vznikl před osmi lety jako software, který měl jednoduše přenášet přihlašovací údaje mezi více počítači. Dnes je zřejmě nejznámějším a nejpopulárnějším nástrojem svého druhu nepočítáme-li služby pro synchronizaci hesel, které jsou dostupné přímo v prohlížečích. Dostaly se tam nicméně až poté, co cestičku vyšlapaly LastPass, Roboform a další.

Dnes LastPass podporuje všechny hlavní prohlížečei operační systémy pro desktopy a mobily. Synchronizace na mobilech, tabletech a desktopech je „zdarma“, kdo chce přenášet přihlašovací údaje napříč všemi platformami, musí si koupit prémiový účet za 12 dolarů ročně.

LastPass mění majitele, kupuje jej LogMeIn
LastPass mění majitele, kupuje jej LogMeIn

Koncem minulého týdne oznámila společnost LogMeIn, že LastPass za 125 milionů dolarů koupí. Na blogu LastPassu to vyvolalo vlnu nevole. Ne snad, že by se uživatelé báli o bezpečnost, spíš mají strach, že nový majitel službu změní. LogMeIn v minulosti koupil populární VPN software Hamachi a předělal jej k nepoznání (a k nelibosti uživatelů).

Tatáž firma má s podobnými nástroji bohaté zkušenosti. Má několik programů pro vzdálenou správu počítače včetně jednoduchého a bezplatného klientu Join.me. Dále provozuje zálohovací systémy a souborový cloud. Vlastní také Meldium, což je firemní nástroj pro správu přihlašovacích údajů. V budoucnu se Meldium postupně integruje právě do LastPassu.

 

Joe Siegrist, zakladatel a šéf LastPassu, uživatele uklidňuje, že s novým majitelem se nebude jeho software nijak dramaticky měnit, stejný zůstane i obchodní model. Pro uživatele to bude znamenat jen výhody. Se silnějším zázemím firma posílí vývoj, což bude znamenat rychlejší inovace, a tedy přibývání funkcí.

Zdroj: LogMeIn, LastPass

Ohodnoťte tento článek!