Seznam představil vlastní televizi. Bude i v DVB-T, startuje v pátek

5
Televize Seznam
Televize Seznam

Je to tady, Seznam dnes podle plánu uskutečnil tiskovou konferenci, na které představil Televizi Seznam. Už vysílá, ale zatím na ní běží jen demo smyčka, ostrý start je naplánovaný až na pátek 12. ledna v 7:00. V tolik bude televize každý všední den začínat novou ranní show. Třikrát denně v (v 9:00, 12:00 a 14:00) odvysílá aktuální zprávy z domova i ze světa včetně živých vstupů.

Hlavní programový blok ale poběží až od 18:00. To začnou večerní zprávy, na které pak naváže přibližně 20 různých publicistických pořadů, jimiž budou provázet známé tváře jako Jindřich Šídlo, Sabina Slonková, Jiří Kubík, Václav Dolejší a další. Přesné schéma včetně popisu pořadů najdete na blogu Seznamu.

Večerní programové schéma Televize Seznam
Večerní programové schéma Televize Seznam

Vsadili jsme na původní český obsah, který diváci najdou jen u nás,“ vysvětluje Jakub Unger, ředitel divize Zpravodajství a TV, a dodává: „Formát naší televize se odlišuje od tradičního modelu zpravodajských stanic, v programu se střídají živá interaktivní studia a kvalitně, do hloubky zpracované příběhy, fenomény a kauzy ve formě delších pořadů.

Televize Seznam bude dostupná celoplošně v pozemním, satelitním, kabelovém vysílání i u několika IPTV operátorů. Specialitou O2 TV bude archiv pořadů, v DVB-T zase poběží HbbTV s přístupem k archivu Seznam Zpráv a Stream.cz.

V DVB-T bude Seznam vysílat ve třetím multiplexu Českých Radiokomunikací. Seznam využil poslední volné místo a nezbylo na něj příliš datového toku. Soudě dle běžící smyčky je technická kvalita velmi špatná. Zatím nemůžeme potvrdit, jestli taková bude i po ostrém startu.

Kde Televize Seznam naladíte?

  • DVB-T: Multiplex 3 Českých Radiokomunikací
  • DVB-S: Skylink, Digi CZ
  • DVB-C: UPC
  • IPTV: O2 TV, T-Mobile TV, Sledování TV, Lepší TV, Dragon TV, Zapni.TV, Selfnet, GRapce SC, 4Net.TV
Seznam představil vlastní televizi. Bude i v DVB-T, startuje v pátek
Ohodnoťte tento článek!
4.3 (86.67%) 3 hlasů

5 KOMENTÁŘE

  1. Jestli TV Seznam bude stejně ve svém zpravodajství stejně „objektivní“ jako novinky.cz na Seznamu (několik měsíců publikování útočných článků proti Babišovi a Zemanovi), tak nás ochraňuj pánbůh!