Srpnovou aktualizaci už si nestáhnete. Microsoft ověřuje nahlášené problémy

0

Tzv. srpnová aktualizace pro Windows 8.1 byla venku sotva pár dní, v tuto chvíli si ji však již nestáhnete. Uživatelé hlásili problémy, takže Microsoft odkazy ke stažení znefunkčnil. Instalace zatím nebyla povinná, právě aby se předešlo trablům na většině počítačů, kdyby se nějaké vyskytly.

Někteří po instalaci zaznamenali černou obrazovku a operační systém, který se nechce spustit. Microsoft pak na svém webu popisuje několik překážek. Někomu se nedaří manipulovat s písmy, která nejsou uložena ve výchozím adresáři pro písma. Horší pro většinu bude špatné vykreslování některých písem.

 

Posledním známým problémem, jenž Microsoft zkoumá, je chyba způsobující pád systému s hláškou 0x50. Pokud patříte k postiženým uživatelům, můžete počítač vždycky vrátit do stavu před instalací, a to díky bodům obnovy. V tuto chvíli Microsoft vyšetřuje problémy s aktualizacemi KB2982791, KB2970228, KB2975331 a KB2975719.

Poslední zmíněná, mimochodem, platí za onu srpnovou aktualizaci. V případě problémů můžete též zkusit právě tyto aktualizace z počítače odebrat. Podobnější řešení hledejte na webu Microsoftu. Za sebe mohu říct, že jsem aktualizace instaloval na několika počítačích, ale problémy jsem na žádném nezaznamenal. Vy ano?

Zdroj: Microsoft via WinBeta

Ohodnoťte tento článek!