SSD Adata řady S511 – konkurence pro Vertex 3

0

OCZ není jediný výrobce, který dokáže vyrobit rychlé SSD. Společnost Adata ohlásila vydání nových disků s řadičem SandForce. A vybrala dobře, řada SF-2200 v branži platí za výkonového lídra. Tedy alespoň v desktopovém nasazení. V kombinaci s rozhraním SATA 6 Gb/s se dají očekávat opravdu vysoké rychlosti čtení a zápisu.

Výkonové parametry jsou zatím pouze na papíře, vzhledem k použitým dílům se dají očekávat podobné výsledky jako u řady OCZ Vertex 3 nebo novými Corsair Force 3. Sám výrobce uvádí u modelu S511 240 GB rychlost čtení 550 MB/s a zápisu pak 520 MB/s.

Co se hodnoty iops týče, je Adata přece jen o něco mírnější, informuje o 60 000 iops (oproti 85 000 u Corsair). Nicméně, běžný smrtelník rozdíl mezi těmito hodnotami zřejmě nepozná, takže pokud se nechystáte stavět stroj pro hojně využívanou databázi, klidně můžete sáhnout po Adata. V druhém případě byste stejně měli vybírat už z enterprise SSD, takže snad jen při stejné ceně byste mohli mít hřejivější pohled při pohledu na výsledky v AS SSD benchmarku.

Adata S511 480 GB

S511 bude dostupný v kapacitách 60, 120, 240 a 480 GB, což myslím naplní požadavky každého potenciálního zákazníka. Všechny modely jsou dodávány ve velikosti 2,5 palce, součástí balení je redukce do standardní diskové pozice.

Nejzajímavější tak bude zřejmě cenová válka jednotlivých výrobců. Solidní konkurence by opět mohla alespoň mírně srazit cenu bezplotnových disků.

Zdroj: TZ Adata

SSD Adata řady S511 – konkurence pro Vertex 3

Ohodnoťte tento článek!