Stabilní Google Chrome 6 ke stažení

0

Neuvěřitelnou rychlostí pokračuje vývoj internetového prohlížeče Google Chrome. Před několika dny, konkrétně 2. září, oslavil teprve dvouleté výročí, přesto už je nyní k dispozici jeho šestá stabilní verze. Ta byla vydána přesně v den oslav druhého výročí příchodu prohlížeče společnosti Google na trh.

Download: Stabilní šestou verzi můžete stahovat z internetových stránek chrome.google.cz.

K nejzásadnějším novinkám posledního stabilního vydání patří nová verze javascriptového engine V8, která je podle vyjádření představitelů společnosti až třikrát rychlejší než před dvěma lety, sloučení dvou tlačítek se základními funkcemi prohlížeče do jednoho, vylepšené adresní/vyhledávací pole Omnibox, synchronizace doplňků, podpora VP8/WebM videí nebo zabudovaná podpora PDF. Jako v každé verzi přichází šestka také s mnoha bezpečnostními aktualizacemi a záplatami.

 

Za dva roky se Google Chrome stal jedním z nejpoužívanějších prohlížečů. Statistiky se různí, některé servery sledující podíly internetových prohlížečů mu však přisuzují až 10 % trhu. Na rozdíl např. od Internet Exploreru má přitom křivka Google Chrome stále rostoucí tendenci.

Zdroj: StatCounter Global Stats – Browser Market Share

Tip: Pro vývojáře a skalní fanoušky je už k dispozici také sedmá verze Google Chrome. Podrobnější informace a odkazy na stažení najdete zde.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Spis bych potreboval opravu taskbaru pro Win 2008 R2, kdyz si pridam novy panel nastroju (treba abych si udelal slozku Quick Launch zname ze starsich windows) odhlasim se a prihlasim, nove panely nastroju jsou pryc.

    Sice jsem prisel na workaround – hlavne nesmim ten hlavni panel pred odhlasenim zamknout a lepsi je byt prihlaseny tak hodinu nez se odhlasim, pak tam vetsinou zustane.

    Ale solution asi neni. Jen si rikam, kdyz vidim takovehle hloupe bugy, kolik jich ve Windows jeste je takovych, ktere nejsou videt.