Stačily dva dny. Hackeři jednoduše obelstili snímač otisků prstů v iPhonu 5S

0

Hackeři z německé skupiny Chaos Computer Club (CCC) ukázali, že ani nový zabezpečovací prvek v iPhonu 5S není dokonalou ochranou. Snímač otisků v 5S je prý jen přesnější, ale obelstít jej lze několik let starými postupy. Ty jsou teoreticky jednoduché, jen vyžadují větší šikovnost potenciálních zlodějů.

Senzor Applu má ve skutečnosti pouze vyšší rozlišení než dosavadní snímače, takže jsme museli zvýšit rozlišení také našeho falešného prstu,“ tvrdí hacker s přezdívkou Starbug. „Jak už jsme řekli před několika lety, otisky by neměly nic zabezpečovat. Necháte je všude a je příliš snadné se k nim dostat.

CCC popsali způsob, jak ochranu prolomit, a také natočili video jako důkaz. Stačí otisk vyfotit při rozlišení 2400 dpi, v editoru vyčistit, převrátit a pak vytisknout na průhlednou fólii na laserové tiskárně v rozlišení 1200 dpi. Vzor se pak potře růžovým latexovým mlékem nebo bílým lepidlem na dřevo, po zaschnutí se z fólie odlepí, dechem navlhčí a přiloží ke snímači. Hotovo.

 

Hackeři chtěli hlavně ukázat, že tato forma biometrie není neprůstřelná a lze jí „snadno“ obejít i s vybavením, které má člověk doma. Neměli bychom podlehnout iluzi, že otisk je opravdu bezpečný. Apple se zatím k pokusu CCC nevyjádřil.

Zdroj: CCC

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář