Stáhněte si CCleaner 4.0. Monitoruje operační systém a hledá duplicitní soubory

0

Po nedávném škádlení, kdy nám vývojáři ukázali aspoň nové logo, nyní přichází očekávaný CCleaner 4.0. Známějšího čističe na světě zřejmě nenajdete, aspoň ve světě počítačů nikoli. Práce mu jde od ruky a o pevný disk pečuje v oblastech, jež Windows zanedbávají. Vyprazdňuje adresáře s dočasnými soubory, čímž dokáže nejen ušetřit diskový prostor, ale i citelně zrychlit zahlcený počítač. V průběhu let se přirozeně naučil řadu nových kousků, včetně odinstalace aplikací nebo správy rozšíření pro prohlížeče.

Tip: Při jarním úklidu nesmí chybět CCleaner. Špičkový nástroj nestárne

Abychom se nenudili, upravil Piriform grafický styl ikonek. Následuje kroky Microsoftu nebo Googlu, kteří rovněž v poslední době prosazují spíše jednoduchou grafiku. (Nebo vy si nevzpomínáte, jak původně vypadalo logo Chromu?) Prostředí se však neposunulo nikam, všechny prvky zůstaly na svém místě, svítí jen omlazené ikony. Vývojáři nám to vynahrazují funkcemi, které ovšem CCleaner povážlivě nafukují. Ten začíná připomínat víceúčelové nástroje, které umí od všeho trochu.

Ikonky omlazují klasický vzhled aplikace
Ikonky omlazují klasický vzhled aplikace

Čištění zůstane nadále nejsilnějším artiklem, který vás zřejmě k použití programu bude lákat nejvíc. Nově mu sekunduje nástroj pro hledání duplicitních dat na disku. Těch má každý v počítači tolik, že by se divil. A když se jich dovede zbavit i CCleaner, můžete nechat disk aspoň pro dobrý pocit zkontrolovat, ne? Nebo nečistíte počítač dostatečně často? V tom vám pomůže sledování systému. Aplikace se jednou za čas přihlásí o slovo s tím, kolik že diskového prostoru by vám čištění uspořilo.

 

Užitečná funkce se však nachází pouze v placené edici Pro, která se čtvrtou řadou čistícího nástroje přišla na svět. I ti, kdo sáhnou po zdarma dostupné edici, si ale užijí kultivovanějšího chodu. Vyšší výkon nabízí vylepšená architektura, podobně bylo vylepšeno čištění registru. Zvláštní pozornosti se dostalo 64bitovým Windows 7 a Windows 8. Jiné optimalizace podaly pomocnou ruku algoritmu pro detekci položek po spuštění.

K tomu všemu autoři navíc přidali ještě tradiční podporu pro další aplikace. Patří k nim Avast 8 nebo Adobe Photoshop CS6. Zaujal vás CCleaner 4.0? Pro stažení zamiřte na web CCleaner.com.

Sledování je dostupné pouze pro platící uživatele
Sledování je dostupné pouze pro platící uživatele | Foto:Piriform

Zdroj: Piriform

Ohodnoťte tento článek!