Stáhněte si čistící nástroj CCleaner 5.28 s optimalizovaným čištěním historie ve Chromu a Opeře

Piriform pokračuje ve zlepšování nástroje, který je všeobecně oblíbený. Čistí, ale zároveň není kyselinou, co by vám Windows rozežrala.

14
Oblíbený nástroj na čištění
Oblíbený nástroj na čištění

Na podzim CCleaner překonal dvě miliardy stažení.

Čistíte útroby Windows pomocí solidního bezplatného nástroje CCleaner? Čerstvě je k dispozici verze 5.28, takže si ji v případě zájmu můžete stáhnout z webu Piriformu. Jako vždy je k dispozici také přenosná varianta. Seznam změn vyhlíží následovně:

 • Bylo zlepšeno čištění historie ve Chromu a Opeře.
 • Bylo zlepšeno čištění relací a mezipaměti ve Firefoxu.
 • Bylo aktualizováno čištění mezipaměti seznamů naposledy použitých položek v Průzkumníku.
 • Byla zlepšena architektura 64bitové edice pro Windows 10.
 • Proces automatické aktualizace byl optimalizován. (Jen placená verze.)
 • Bylo zlepšeno čištění ZoneAlarmu.
 • Menší vylepšení uživatelského prostředí.
 • Opravy drobných chyb.
Ohodnoťte tento článek!

14 KOMENTÁŘE

  • v zakladnom nastaveni s tymto nezmazes nic viac ako cez cleanmgr.exe vo Windowse,
   pre beznych userov toto moze byt jednoduchsi sposob,
   ccleaner je relativne prevereny, ine „ruzne cistice“ by som neinstaloval

   • Problém je v tom, že v základním nastavení to nikdo nepoužívá (asi proto že to k ničemu není jak píšeš). Ti co tomu rozumí to nepoužívají vůbec a ti co tomu nerozumí, to prostě „nastaví“ způsobem „co tak kdo poradil“. Znalosti čerpají na Facebooku, to je Wiki všech vohnoutů, pak na nejrůznějších poradnách (nejlepší je Živě) a pak co preferuji jiní BFU. No a pak už jen následuje to co naznačil Kladnakal, BSOD a servis – účel tento legální malware plní bezezbytku. Vubec nechápu jak tenhle hnus může někdo propagovat a ještě k tomu v rubrice Software, když to v tomhle podání není nic jiného než prachsprosta reklama na mizerný produkt.

  • Tímhle si nanejvýš smažeš vlastní historii. Horší jsou automatické „zabezpečovače“, „maximální zabezpečení jedním kliknutím“ je perfektní věc, která tě donutí k reinstalaci (pokud pomineš možnost v nouzovém režimu vypnout UAC a pracovat jako Administrator).

  • Nikdy se mi nestalo, že by CCleaner něco „podělal“. Jak píšou již přede mnou, tak nejhorší jsou takové ty automatické „čističe“ a „zrychlovače“.
   CCleaner po jednoduchém nastavení vymaže vše co by jinak musel člověk mazat na několika místech systému a v každé aplikaci zvlášť, no a něco asi vůbec.

     • Při vší úctě: vyčistit image nedoporučuji ničím jiným než DISM (který je volán z cleanmgr), smazat temp lze 2 kliknutími (dobře, tak ještě temp ve Windows) a nechat automatizovaně (tedy bez kontroly nebo dokonce bez znalosti k čemu to slouží) čistit cokoli dalšího je už docela kaskadérství.

      Za svou kariéru jsem potkal už desítky PC, které vypadaly zprvu jako funkční, ale měly symptomatické problémy ukazující na poškozený OS až v určitých konkrétních případech (např. nešly instalovat drivery grafiky). A ve všech případech byl uživatelem člověk, který měl nainstalovaný „čistič“, nejčastěji právě CC.

     • Výborně, odpověď v podobném duchu jsem očekával. „Mám 15 let starý klimpr, nevyhovující hardware a ten je moc pomalý. CCleaner to vyřešil“. Nevyřešil, buďte bez obav, on Vám totiž dneska zadarmo nikdo nic, co by něco skutečně vyřešilo nedá, ale na druhé straně tady lze demonstrovat ten placebo efekt 🙂
      Neumím si představit jak malé, by to SSD muselo být, abyste hmatatelně poznal uvolněné místo po aplikaci CCleaneru. Pokud se jedná o systemový disk (protože to je jediný který má opravdu smysl čistit – když už) a máte jej zaplněn instalovanými programy, pak je daleko efektivnější něco odinstalovat, než jej prasit „čističem“, prostě – nemusíte mít na systemovém disku (oddíle) nainstalováno VŠECHNO 🙂 Řekl bych že už ani na 64GB to nemá valný smysl a u dnešního základu v podobě 250GB to nemá efekt vůbec žádný. Těch pár, řádově MB, max. několik desítek MB uvolněných po smazání logů a history odevšud možně je zanedbatelných, takže o místo na SSD tady fakt nikdy nikomu nešlo 🙂 Staré Pentium 4 s 32GB SSD nezrychlí ani Kristus, natožpak CCleaner a alespoň trošku modernější stroje se vklidu popasují i s nabobtnalou zhovadilostí typu Registry (moc prima vynález mimochodem).
      No a Registry, to je věc, kterou z mnou výše uvedených důvodů BFU čistí nejčastěji. Výsledný efekt je vpodstatě pozitivní, protože systém zpravidla upaží a počítač je mi donesen k reinstalaci – což je IMHO to jediné co je na CCleaneru opravdu funkčního 🙂
      No a k tomu testu na který okazujete … tam jste samozřejmě žádný výkon netestovali. Tam jste testovali za jak dlouho PC s předpotopním magnetickým diskem s 5400ot/min (WTF), běžící na Windows 7 a manažerém součástí po spuštění nechaným úplně napospas svému osudu (navrhnul bych Vám udělat ten test znova na stejném PC, které má ten operák jenom trošku normálně nastavený, ale tohle fakt nikoho nezajímá – smysl má testovat stroje poplatné dnešní době) naběhne a za jak dlouho se otevře texťák před a po „čištění“ CCleanerem a po defragmentaci (na kterou žádný CCleaner nepotřebujete a SSD fakt nikdo defragmentovat dneska nebude). Takže bohužel, test s nulovou vypovídací hodnotou mě fakt nepřesvědčí, že CCleaner má (i za předpokladu že víte co děláte a co nastavujete) nějaký efekt takový, aby to vůbec stálo za řeč, ne tak ještě za článek 😉

      To tynyt – vidíš čoveče, to mě nenapdlo. A já furt co to je ta řízená destrukce legální cestou 🙂

     • Šmarja já se teď dívám dodatečně že ten test proběhl před pěti lety 😮 Jak dlouho pane Urbane s historkou „jak jsem čistil disk CCleanerem“ myslíte že ještě vydržíte? 😀 Toho kdybych si všiml hned tak jsem se tím vůbec nezabýval, protože bych si myslel že si ze mě děláte srandu 😀 Tvl, to se mi snad zdá toto …