Stáhněte si už nyní XP Mode pro Windows 7

0

O novém Windows XP módu, umožňujícím za pomoci nástroje Virtual PC spustit starší aplikace bez zjevných známek virtualizace, jste si již mohli přečíst. Původní odhady očekávaly, že aplikace bude pro běžné uživatele k dispozici (Technet/MSDN předplatitelé mají nástroj už od 30. dubna) zhruba kolem doby vypuštění Windows 7 RC, což se v uplynulých dnech potvrdilo.

Oba nástroje se nacházejí volně ke stažení na stránkách MicrosoftuEN. Windows XP Mód v podstatě nainstaluje virtualizovanou kopii Windows XP s třetím servisním balíčkem, v 32 i 64bitové variantě, a to de facto zdarma. Aplikace přitom běží přímo v prostředí systému Windows 7, což umožní zdráhavým firmám a uživatelům rychlejší adaptaci na nový systém.

Nová (beta)verze nástroje Virtual PC přináší rovněž novinky: bezešvý běh aplikací (virtualizované aplikace se integrují do hostujícího systému), vylepšené uživatelské rozhraní, sdílení schránky a disku, přesměrování tiskových úloh a přímý přístup k USB zařízením, jako jsou flashdisky, tiskárny, digitální kamery apod.

Virtual PC poběží na edicích Windows 7 Home Basic a vyšších a zvládne virtualizovat systémy Windows XP SP3 Professional, Windows Vista Enterprise/Ultimate SP1 a Windows 7 Professional a vyšší. Pro běh vyžaduje hardwarovou podporu virtualizace, kterou však nedisponují veškeré procesory.

Obstojí váš hardware?

Ne na všech počítačích tak Windows XP Mód poběží. K dispozici je kompletní seznamEN procesorů Intel, ostatní typy procesorů máte možnost otestovat – stáhněte si jednoduchou aplikaciEN zvanou SecurAble, která vám během chvilky zjistí, zdali váš PC virtualizaci podporuje, či nikoliv. Nevíte-li jak XP Mód použít, přečtěte si nedávno vydaný návod.

Zdroje: SoftpediaWindows 7 News

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

 1. toto opravdu nechápu, proč pořát Mozilla a Opera brečí, že je ve Win zakomponovám IE…vždyť je to OS Microsoftu a podle mě, je zcela jejich věc co tam dají, třeba jako MP nebo ten zmiňovaný IE… kdo chce používat jinou alternativu tak ať si ji stáhne, nikdo mu v tom nebrání, já osobně taky používám FF a vůbec mi nevadí, že v systému mám i IE…
  A když mám holou instalaci Win na kompu, tak je pohodlnější si přes IE stáhnout FF než to stahovat na jiném kompu a přenášet to na flashi :p

 2. At si trapna Mozilla vytvori svuj OS klidne napul s Operou a bude klid.Kecy o ,,trhu prohlizecu zdarma“ uz nejsou zabavne.Jedine k cemu se s Operou snazi je timto dojit ke stadiu placenych prohlizecu.Jejich FF ma uz pomalu stejny pocet zaplat jako vsechny kompletni MS operacni systemy .
  Jsou schopni casem tlacit snad i na odstraneni poznamkoveho bloku a nabizet svuj ktery bude zpoplatneny.At je to jak chce,MS ma system at uz je jakykoliv a mel by mit pravo si s nim nakladat jak chce,vybavovat a inovovat jej podle svych firemnich zajmu.
  Chtel bych se dozit az Mozillu s Operou bude MS soudit za nejaky kiks v jejich programech ktery znemozni chod celeho systemu a poskodi zakazniky kteri si kupuji operacni system,ne prohlizec.Alespon je odoudit k uhrazeni vsech nakladu s technickou podporou ktere MS vzniknou.
  Na hruby pytel hruba zaplata.

 3. Jak to tady čtu tak jen otravují. Protože jsem zkoušel všechny dostupné prohlížeče…. Operu podle mě děsně nedodělána…Je dobrá tak do mobilu jako miniopera. Firefox ano spousta doplňku hlavně na hry ale takových věcí co musí člověk doinstalovat děs…. Chrome rychla a stabilní ale postrádám tam plno funkcí a nastavení. Jinak nemůžu stěžovat

 4. Doufám že MS napaří Opeře a FF mastné licenční poplatky za to že bude muset jejich programy udržovat na svých update serverech. Za každou instalaci Opery nebo FF provedenou přímým výběrem uživatele instalujícího Win7 by měly zmínění zacvakat nějaký peníz Microsoftu. Přece nebudou jenom tak parazitovat na firmě kterou tak nenávidí, až ji musí tahat po soudech.

 5. Nechápu proč se tak durdí, vždyť RC verze by měla přijít testerům, kteří si umějí prohlížeč přenastavit a ne obyčejným uživatelům jak se to v poslední době stává, kteří v duchu „modernosti“ všude s pýchou oznamují, že používají tu nebo tu verzi Windows 7

 6. Ať si přeci dá každý výrobce do svého produktu co chce ne? Jaký monopol? Můžeme být přeci rádi, že ve Windows můžeme používat i jiné browsery než IE. To je jakoby výrobce hřebíků běsnil, že výrobce dřevěných domů používá své vlastní hřebíky, že má snad vypsat hřebíkové výběrové řízení či co.
  A co pivovar, jenž si vyrábí vlastní slad? To je také monopol když jej neodebírá z obchodních sladoven, nebo že má snad vařit pivo bez sladu a konzumenti si to pak nějak domíchají a znovu převaří a vykvasí?

  PS jako defaultní prohlížeč mám Operu.

 7. docela nevim o co jim jde. sem firefoxista, takze jedna z prvnich veci po instalaci win 7 je jasne nainstalovani firefoxu. tam je otazka, jestli treba nedela i naopak. jakoze i kdyz nainstalujes a nastavis jako vychozi firefox, tak jestli to nevrati na puvodni IE naschval, to uz by byla sv.inarna

 8. Když Opera poprvé nesmyslně vytáhla proti MS, přestal jsem Operu používat a začal jsem používat FF (což je ale hrozný a pomalý moloch) a IE7. Teď používám FF a IE8 a zřejmě zůstanu jen u IE8, protože moje potřeby splňuje, je rychlý, přehledný, zobrazuje všechno jak má a pokud je, je tu režim kompatibility. Takže milá Opero a Mozillo, doufám, že tímto nesmyslným tahem přijdete o hodně uživatelů (o mně jste už přišli).