Stáhněte si: zemětřesení na Haiti v Google Earth

0

Máte-li nainstalovanou aplikaci Google Earth, stáhněte si tento KLM soubor. Ten do programu automaticky přidá novou vrstvu obsahující snímky ostrova Haiti nafocené ve středu (13. 1. 2010) společností GeoEye.

Právě díky pohotovosti Googlu si tak každý může prohlédnout následky nedávného zemětřesení v okolí hlavního města Port-au-Prince, jež si pravděpodobně vyžádalo několik desítek tisíc obětí. Pro názornost můžete Haiti vrstvu střídavě zapínat a vypínat a porovnat tak záběry před katastrofou s tím, jak oblast vypadá v současnosti.

„Haiti vrstva“ může být užitečná i pro různé organizace, jež chtějí zmapovat a analyzovat způsobené škody. Google navíc slíbil, že bude postupně přidávat další obrázky z různých oblastí, ty by se měly v aplikaci již objevovat automaticky, tedy bez nutnosti stahovat další soubor.

Zdroj: PC World

Stáhněte si: zemětřesení na Haiti v Google Earth

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Nevím, co pan Topolsky používá za mailového klienta, ale můj Outlook 2007 štítky i archivaci zvládá bez problémů (přes IMAP). Jediný jeho problém s googlem je u kalendáře, který bez externí aplikace synchronizovat nejde.