Stahujte finální Firefox 3.6.4: přichází s plug-iny jako samostatnými procesy

0

Firefox 3.6.4 byl již delší dobu ve vývoji, vyzkoušet jste si mohli několik testovacích verzí, než konečně dosáhl finálního stabilního vydání. Mozilla zároveň vydala novou verzi ze starší větve, tedy Firefox 3.5.10, opravující devět bezpečnostních děr a problémů se stabilitou. Protože se ale nejedná o aktuální větev, nepřináší nové funkce.

Zato Firefox 3.6.4 „zdědil“ jednu z velmi zajímavých vlastností, dříve plánovanou pro již zrušený Firefox 3.7: takzvané OOPP (Out of process plugins), tedy pluginy běžící jako samostatné procesy. Zbytek plánovaných funkcí Firefoxu 3.7 pak byl přesunut do Firefoxu 4.

Nová funkce zvyšuje stabilitu a rychlost celého prohlížeče, neboť při pádu doplňku nedojde k pádu celé aplikace. Kromě OOPP obsahuje také řadu dalších menších vylepšení stability a bezpečnosti, kdy bylo záplatováno sedm bezpečnostních děr. Nový Firefox stáhnete zde.

Zdroj: Softpedia

Stahujte finální Firefox 3.6.4: přichází s plug-iny jako samostatnými procesy

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Nu, je to stále betaverze a Messengeru je to znatelné. Nefunguje propojení s Facebookem (vytuhne pozadání údajů), po klinutí na “View my profile” vyskočí mobilní verze Live.com namísto desktopové a MSN hry nenaběhnou. Ale věřím, že ve final verzi bude vše opravené. Jinak jsem spokojen a WLM 2010 Beta si nechávám.

  2. Mně teda propojení s FB funguje. Hry taky nefungují, profil se zobrazuje na webu. Spíš by mě zajímalo, jak to bude s podporou FB chatu. Četl jsem na Lupě, že ho obsahovat bude, ale moc se mi to nezdá, když v betě není.