Stahujte: Firefox 3.7 pre-alpha 4 s Aero Glass vzhledem

0

Mozilla oznámila své plány a záměry ohledně vývoje oblíbeného internetového prohlížeče Firefox již dříve. Mezi novinky patřila i lepší integrace s uživatelským prostředím systému Windows Vista a Windows 7, kupříkladu využití Jump listů nebo průhlednosti oken rozhraní Aero.

Brzy na to se objevily doplňky a vzhledy třetích stran, které navrhovaný design Firefoxu 3.7 a 4 napodobovaly. Nyní však byla tato vlastnost implementována přímo do vývojové verze Firefoxu 3.7 pre-alpha 4.

Už z označení je jasné, že se nejedná o finální alpha 4 verzi, ale o noční sestavení plné chyb a nedodělaných částí a neslouží tedy ke každodennímu používání. Řada dalších vlastností, jako zobrazování průběhu stahování na hlavním panelu, navíc zatím ještě nebyla naprogramována.

Zdroj: Softpedia

Stahujte: Firefox 3.7 pre-alpha 4 s Aero Glass vzhledem

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Pracovat pod omezenym uctem je prece samozrejmost. Proc nekdo pracuje pod adminem? Je to blby zvyk ze starsich verzi Windows, ktere byly monouzivatelske. A hlavne, kdyz kdysi M$ kopiroval UNIX a vytvoril DOS, mel tam aspon udelat uzivatelske ucty. Ale tehdy jim to asi prislo nedulezite.

  2. To, že min. 90% problémů s viry, spyware a dalšími zranitelnostmi má na svědomí práce s Admin účtem tvrdím již mnoho let. Osobně pracuji s omezeným účtem již od dob WinXP a prakticky nikdy jsem neměl žádný problém s viry, nebo bezpečností. Není to samozřjmě jen o tom, ale též o znalosti a zodpovědnosti uživatelů – kdo jen kliká a potvrzuje vše, tomu ani omezený účet nepomůže, pokud zná heslo Admina.

    Je fakt, že použití omezeného účtu pod XP nebylo nejsnažší. Systém sice oprávnění podporoval a u pořádně napsaných aplikací nebyl problém, jenže tisíce aplikací byly (a bohužel i dnes stále mnohé jsou) psány způsobe, jak pro Win9x, tedy zcela jiné řady systémů. Vyžadují tedy zápis do systémových adresářů a větví registru. Na XP tedy člověk musel aplikaci nainstalovat pomocí RunAs a následně přesunout zástupce z nabídky Start Admina do nabídky Start All Users, načež ještě (což pomohlo v 90% případů) povolit zápis skupině Users do adresáře aplikace. Je fakt, že tohle asi běžný uživatel dělat nebude…

    Od dob WinVista je ale vše mnohem jednoduší. Ať už člověk používá výchozí Admin/non-Admin účet chráněný UAC, nebo si vytvoří speciální čistě uživatelský profil, tak právě díky (zatracovanému) UAC nemusí prakticky nic řešit. KDyž je potřeba zvýšit oprávnění, systém si o to zažádá sám a od uživatele je již třeba jen trochu pozornosti a následné potvrzení, či nepovolení akce, případně zadání hesla. Rovněž virtualizace zápisu z programového adresáře do adresáře uživatele je skvělá věc a škoda, že něo takového nebylo už v XP. Je sice fakt, že to jsou všechno jen “obezličky” jak se vyrovnat se špatně napsanými aplikacemi, protože u správně psaných aplikací toto není třeba, ale každopádně díky za to. O to víc je smutné, když na rady “odborníků” z řad kamarádů se mnozí po instalaci Visty, nebo Win7 táží na vypnutí UAC, čímž se vrací na úroveň WinXP se všemi těmi výše popsanými nedostatky… Ovšem kdo chce kam… Bohužel to pak odnese Microsoft na nějž se nadává. P5itom si myslím, že kdyby se třeba na Linuxu tak běžně pracovalo s Admin právy, jako ve Windows, že by na tom byl hodně, ale opravdu hodně podobně co se bezpečnostních trhlin a problémů týká…

  3. UAC vypínam, pretože ho supluje CIS. Firewall vypínam, pretože ho supluje CIS. Defender vypínam, pretože ho supluje CIS. Neinštalujem antispyware, pretože ho supluje CIS. Neinštalujem antivírus, pretože ho supluje CIS.

  4. Kecy a samý kecy.Používám W7 ultimate,chrání ho v plné verzi kasperski 2010,stahuju filmy,stahuji programy a mnoho dalšího.Prohlížeč Firefox s WOT a Flag.Účet máme tři lidi na jednom pc,já jsem admin a zranitelnost?Nulová!!!Pokud neznají děti či ostatní heslo těžko stáhnou do pc kraviny a různé škodlivosti.Takže nevím kde tady berete nesmysly ohledně nemít hesla nebýt adminem a nemít přehled nad historií pc.Jedině že vy tady používáte pc jen pro hry a prohlížení porna,pak to můžete napsat.Já používám denně pro zkoušení různých programů a ty které se mi líbí si dokážu obstarat v plný placené verzi zdarma.A do teď žádný problém,žádný virus.Chce se to jen učit a učit a mít pžehled.Nazdar