Stahujte komunikátor Facebook Messenger. Nyní oficiálně

0

Před asi čtvrt rokem Facebook Messenger unikl, oficiálně oznámen a uvolněn ke stažení však byl teprve nyní. Pokud jste jej dříve osahali, nejspíš vás aktuální vydání ničím nepřekvapí, jde především o splnění oficiální povinnosti, tj. oznámení a vydání. Facebook patří k největším chatovacím službám na světě, přestože byl chat v této síti uveden do provozu teprve v roce 2008. Silná uživatelská základna se zde projevila a jiné sítě na začaly pociťovat odliv uživatelů. Samozřejmě, že v největší sociální síti světa jste dříve mohli komunikovat pouze v internetovém prohlížeči.

Dnes podporu pro chat na Facebooku najdete ve většině víceprotokolových kecálků, dokonce jej Microsoft zakomponoval do své služby Windows Live Messenger. Nejdále to dotáhl Skype, když před nedávnem dokonce oznámil podporu pro videochat. Oficiální komunikátor naproti tomu aktuálně umí pouze posílat text, s mikrofony a kamerkami si nerozumí. Zpracovaný je velice prostě, oceníte zde maximálně notifikace událostí nebo konverzace v panelech. Aplikaci naneštěstí zatím budete muset oželet, pokud nepoužíváte Windows 7. Podpora dalších systémů se prý blíží (s iskpéčky ale příliš nepočítejte).

Pakliže jste zklamáni z přílišné jednoduchosti a absence audio a videochatu, náladu vám nejspíš nespraví ani nemožnost komentovat příspěvky nebo třeba posílat zprávy offline. Upozornění sice obdržíte (horní lišta z webu Facebooku se sem v omezené podobě propracovala), ale reagovat můžete až v prohlížeči. Cílem aplikace nicméně je vyhnout se prohlížeči, v čemž z velké části selhává. Jen ten textových chat v ní zvládnete bez prohlížeče. A to se mi zdá málo. Svému účelu Facebook Messenger poslouží, během používání ale prakticky nepřestanete litovat nevyužité šance a toho, jak by takový program mohl vypadat a fungovat.

Jestliže vám nevyhovuje webové prostředí, můžeme vám doporučit třeba RockMelt, který se vystupuje jako prohlížeč s integrovanými sociálními prvky, facebookovský chat nevyjímaje. Líbí se aplikace vám? Vyzkoušejte si ji a napište do diskuze.

Zdroj: Facebook

Ohodnoťte tento článek!