Stahujte LibreOffice 3.4.5. Opravuje padání při ukončení aplikace

0

Pakliže máte rádi OpenOffice.org, musíte mít zákonitě obdivovat LibreOffice. Novinku možná ještě více než starou klasiku. Tahle sada se totiž rozvíjí. Starší kolega vyšel naposledy ve verzi 3.3, a to před rokem. Omladina mu od té doby pořádně utíká. OpenOffice.org se dostal do problémů, jeho nový vlastník o něj nejevil zájem. Aktuálně na projektu pracuje vývojový tým, který slibuje vydat novou řadu kancelářského balíku v první polovině letošního roku. LibreOffice mezitím potichu pracuje na řadě s označením 3.5 a svému příbuznému se nadále razantně vzdaluje.

Než ale tři a půltá řada vyjde, musí se udržovat při životě ta starší. LibreOffice má mimochodem docela pěkný zvyk, ještě po vydání nástupnické generace po určitou dobu udržuje tu předchozí, kterou považuje za adekvátně ověřenou a stabilní. Nyní přichází na scénu LibreOffice 3.4.5, která pár vychytává několik přeživších mušek. Seznam úprav nicméně není příliš dlouhý, což značí již tak dobrou odladěnost. Našlo se však několik situací, kdy některá z aplikací v sadě padala. Calc například nevydržel opětovné otevření souboru XLXS.

Podobně se mohl program zhroutit při pokusu o otevření určitého typu presentace ve formátu PPTX. Někdy dokonce mohlo dojít ke zhroucení při ukončení. Podobných zádrhelů se pár opravilo, takže aktualizovat se v každém případě vyplatí. Stahovat můžete ze stránky libreoffice.org/download.

Zdroj: The Document Foundation Blog

Stahujte LibreOffice 3.4.5. Opravuje padání při ukončení aplikace

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Já bych tu možnost uvedení Windows 8 pro ARM jako OEM viděl vcelku pravděpodobně a dokonce bych řekl, že to bude rozumný tah. MS by tak nemusel řešit to, že si někdo koupí ARM verzi a bude se ji snažit instalovat na x86, nebo to, že někdo bude nadávat proč mu nejdou běžné aplikace na ARMu. Takhle má možnost skutečně zaříznout celý Win32 subsystém, pro ARM zachovat pouze WinRT (Metro) a vzhledem k běžné nedostupnosti se vyhne různým probléům se zákazníky – aplikace půjdou pouze z Marketplace. Lidé si prostě koupí hotový stroj – tablet, na němž bude Windows 8 Tablet Edition, která podporují pouze Metro a je “vymalováno”.

    Jiná situace bude u x86 kompatibilních strojů, kde se mohou očekávat klasické Win8 s oběma subsystémy a které dají vzniknout zařízením jako je třeba Transformer – bez docku tablet, s dockem notebook s klasickým Windows a klasickými aplikacemi…

    ARM bych tedy čekal skutečně jen na tabletech – klasické stroje postavené na ARMu asi nebudou – minimálně ne v době Windows 8. Ostatně jejich výkon by stejně zatím x86 třídy zařízení nedosahoval a na “konzumaci obsahu” zase stačí ten tablet, který nepotřebuje více než Metro.