Stahujte novou Operu 34. Zlepšuje Turbo a přehraje již hudbu na Google Play

0

Norští vývojáři právě vydali čerstvou verzi svého prohlížeče (stahujte odsud). Opera 34 se zakládá na Chromiu 47, takže vykresluje stejně jako aktuální Chrome. Hlavní novinky ale Opera dodává zvlášť. Na Macu například přibylo tlačítko pro rychlé sdílení odkazu do jiných aplikací. To kdyby Cmd+C a Cmd+V bylo nesnesitelně pomalé.

Opera 34
Opera 34

Opera dále přejmenovala čtečku článků z Discover (Zajímavosti) na News (Diskuze). Proč se to v češtině nejmenuje Zprávy, tomu nerozumím. Ve vyskakovacím okně u stahovaného souboru je možné proces pozastavit a pak znovu spustit. Opera dále rozšiřuje podporu MSE (Media Source Extensions), tedy audia standardu HTML5 a formátech MP3 a AAC. Konečně tak přehraje například hudbu v Google Play.

 

Hlavní novinkou má být vylepšené Turbo. Opera slibuje až 70% úsporu dat, o 23 % efektivnější provoz než v předchozích verzích. Co přesně umí nového, však tají. Turbo 2 přitom podporovala již Opera 33. Norové si z nás navíc dělají legraci. V jednom blogpostu zmiňují, že detaily prozradí na blogu desktopového týmu.

A na něm doslova píšou: „Mohli jsme napsat mnoho technických podrobností o technologii našich serverů, o sofistikovaných algoritmech předpovědí… Ale my víme, že nemáte zájem o technické detaily a my také ne.“ Takže pac a pusu do Osla.

Zdroj: Opera (1, 2, 3)

Stahujte novou Operu 34. Zlepšuje Turbo a přehraje již hudbu na Google Play
Ohodnoťte tento článek!