Stahujte poštovního klienta Thunderbird 11. Nyní s panely navrchu

0

Společně s vydání Firefoxu 11 se do světa vydal poštovní klient Thunderbird 11. Méně pozornosti se mu věnuje obecně pokaždé, ale tentokrát se není čemu divit. Za šest týdnů jsme se dočkali jediné viditelné novinky, a sice panelů přesunutých do horní části okna. Tím myslím rovnou pod záhlaví. A tím myslím dokonce i nad hlavní nabídku, jíž se aplikace stále nezbavila. Firefox ji dávno ukryl před zraky běžného uživatele a místo ní nabídl trochu skromnější nabídku hlavních funkcí z hlavního tlačítka v záhlaví okna.

Tip: Vyšel pošťák Thunderbird 10 (ESR), podpora řady 3.1 skončí v dubnu

Přesunutí řádku s panely není samoúčelné, jde o jeden z prvních kroků v rámci větších změn v uživatelském prostředí. Panely tak nyní jasně definují jednotlivé sekce programu, máte tu třeba část s poštou, na samostatném místě zase kalendář (například zprostředkovaný doplňkem Lightning). Do budoucna se počítá s podporou chatu v nejoblíbenějších sítích. Ve chvíli, kdy jsou panely nadřazeny nástrojové liště s navigací, se obsah lišty může měnit. Lištička může dokonce zmizet. Když uživatelskému prostředí vévodí lišta posazená navrchu, tak se bude zobrazovat i tehdy, kdy to nedává smysl.

 

V kalendáři třeba nepotřebujete ovládací panýlek pro práci s e-maily. Přesunutí panelů tedy smysl má, význam této akce je větší, než byste si mohli na počátku myslet. Thunderbird 11 stáhnete z getthunderbird.com. Vyšel také Thunderbird 3.1.20, zřejmě předposlední z této řady. Další aktualizace pro všechny podporované verze poštovního klienta vyjde 24. dubna. Z řady 3.1 můžete přejít na dlouhodobě podporovaný Thunderbird 10 ESR. I pro ten Mozilla vydala plánovanou aktualizaci. Pro přehled se podívejme, které verze vlastně spatřily v úterý světlo světa:

Zdroj: Mozilla 1 | 2

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Na primárním PC používám IE9 a jsem naprosto spokojený, nemám důvod měnit! Na starém PC hodně experimentuji s různými app,takže i browsery,tam je u mne jedničkou Opera i kvůli Linku. Podle mne je to u IE právě hodně o předsudku, rozhodně je vyrovnaným soupeřem ostatním!

  2. Urazet v reklame lidi, kteri instaluji jine prohlizece a vysvetluji jejich vyhody ostatnim neni spravny zpusob jak je presvedcit k opaku. Podobne zamerena byla reklama na Office, kdy byli uzivatele starsich vezi oznacovani za dinosaury http://donnedwards.openaccess.co.za/2006/03/microsoft-dinosaur.html

    Misto reklamnich spotu by meli zacit vydavat verze IE casteji, meli by spolupracovat na spolecnych standardech a ne se jen snazit tristit pokrok odmitanim (WebGL, WebM).