Stahujte první testovací vydání Firefox 4 Beta 1

0

Zejména uživatele Windows Vista a Windows 7 potěší připravované novinky v grafickém rozhraní Firefoxu 4, neboť vývojáři výrazně využijí efektu průhledného skla grafického rozhraní Aero. Řada nových prvků by se měla objevit už v první betaverzi.

Na FTP serveru Mozilly se nyní objevil první krůček k této betaverzi, a tedy všem novým připravovaným funkcím: kandidát na Firefox 4 Beta 1, kterého si můžete stáhnout zde. Lepší využití průhlednosti sice bylo už v předchozích testovacích verzích, pokud jej ale porovnáte s Firefoxem 3.7 alpha 5, najdete menší změny směřující k finálnímu vzhledu.

Jelikož se jedná o velmi ranou testovací verzi, není vhodné ji používat ke každodenní práci, kvůli vysokému obsahu chyb a z toho plynoucí nestabilitě. Už v této verzi přichází mimo grafických úprav také vyšší rychlost při vykonávání JavaScriptu v SunSpider benchmarku: oproti Firefoxu 3.6.6 stihla nejnovější verze kód zpracovat za 676 milisekund, oproti 934 milisekundám předchozího vydání. Skóre by se navíc mělo s dalším vývojem vylepšovat.

Firefox 3.7 alpha 5

Firefox 4 beta 1 candidate

Zdroj: Neowin

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Včera jsem jej stáhnul a nainstaloval. Bohužel se mi pak přestali otvírat PDF z webu (přes Firefox). Objevilo se jen chybové okno, bez textu. Nepomohla ani nápověda na foxitu, ani zásah do registru, ani instalace starší verze.
    Takže díky nové verzi jsem po letech opustil Foxit a nainstaloval Sumatru. 🙁