Stahujte testovací betaverzi Firefoxu 3.6

0

Mozilla Firefox neklesá na popularitě a nadále ukrajuje podíl konkurenčního Internet Exploreru. Aby si udržel své uživatele, přinese ve verzích 3.7 a 4 přepracované rozhraní, avšak ještě dříve, konkrétně v listopadu tohoto roku, přijde verze 3.6.

Ta tradičně zvýší rychlost zobrazování stránek díky enginu Gecko ve verzi 1.9.2 a zlepší zpracování JavaScriptu. Pro minimalizaci bezpečnostních rizik bude automaticky kontrolovat aktuálnost plug-inů, jako je Adobe Flash. Nechybí ani nedávno oznámená podpora polohových senzorů.

Co se týče vzhledu, integruje se s novým rozhraním systému Windows 7 – podobně jako Internet Explorer nabídne náhledy na jednotlivé panely. Rovněž při přepínání mezi panely pomocí kombinace Ctrl+Tab se zobrazí jejich náhledy v samotném prohlížeči.

Ačkoliv betaverze měla vyjít před pár dny, Mozilla její vydání odložila. Na FTP serverech se již nyní ale nacházejí testovací sestavení, která mají k betaverzi velice blízko. Českou verzi stahujte zde. Buďte si však vědomi, že se stále jedná o rané verze s chybami, a mohou tak způsobit pád prohlížeče i celého systému.

V této neoficiální betaverzi musíte zmíněné přepínání pomocí Ctrl+Tab aktivovat ručně. Zadejte do adresního řádku about:config a u položky browser.ctrlTab.previews nastavte hodnotu „true“. O oficiálním vydání konečné betaverze vás budeme informovat.

Zdroj: PCWorld

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

 1. Já bych to vyřešil jedinou správnou cestou tak, že bych vůbec žádný „ballot screen“ nedělal.

  V taxi nedostanu taky pět vizitek na největší konkurenty, v MacOS X, ani žádné Linuxové či BSD distribuci taky není žádný ballot screen, tak proč ve Windows? Je to znevýhodňování konkurence a ve velkém rozšířené prohlížeče jako Firefox, Chrome, Opera a další, jedině zneužívají postavení na trhu.

  Mimochodem, jak k tomu přijdou ostatní prohlížeče jako Maxthon, Seamonkey a stovky dalších? Existuje mnoho jiných prohlížečů, o kterých není v případě ballot screenu řeč, a mnohé z nich by si možná zasloužily i větší pozornost, než tato pětice vyjmenovaných.

  Když se vrátím k tématu článku, dle mého skromného názoru, zrovna Firefox by si zasloužil být až na posledním místě, a to hlavně díky své pomalosti. Ballot screen využijí stejně spíš začátečníci, kteří neví, co který prohlížeč umí, ale většina z nich nebude zkoušet instalovat do Firefoxu rozšíření, což je jediné plus, které Firefox má. Ve všem ostatním, jako je především nedostatečná rychlost a nestabilita, zastaralá koncepce (GUI) a nedokonalá bezpečnost, ho dalece přesahují všecky ostatní prohlížeče.

  A pokud zvolit kompromis, tak ať se prohlížeče náhodně střídají, ale tak, aby tam nebyla jen pětice těchto vyjmenovaných, ale i další, méně známé prohlížeče, to by bylo docela fér, ne?

 2. Me by stacila moznost kompletni odinstalace (nebo neinstalace) IE. Jestli nekdo mal upravenou instalaci Windows XP 2008/2009 Ultimate, tak vi. Zaskrtnul jsem, co chci instalovat a zbytek se proste neinstaloval a tak by to melo byt. Jak jednoduche reseni.

 3. Já být na místě MS, dal bych na výběr ze tří možností. 1. podle abecedy (název firmy), 2. podle abecedy (název prohlížeče), 3. podle rozšířenosti prohlížeče. Ani v jednom případě by Firefox nebyl na prvním místě a ve všech případech by to bylo spravedlivé členění.

 4. Velectěný autor se mohl alespoň podívat na zdroj informace, kterou sděluje, když už se ho ani neobtěžoval uvést (mimochodem, najít ho trvá necelých pět minut: http://jboriss.wordpress.com/2009/10/15/microsoft-proposes-a-browser-ballot-for-european-windows-users-it-is-not-awesome/ ). Pak by totiž zjistil, že „Mozilla chce“, „Mozilla opět nesouhlasí“ atd., jsou tak akorát lži a FUD, protože hned v nadpisu blogpostu jedné z vývojářek, o kterém je tu řeč, jasně stojí „This is my personal opinion and doesn’t reflect Mozilla’s official position or any formal statement from Mozilla“ – tedy česky (pro jistotu) „Jde o můj soukromý názor, nikoliv o oficiální postoj či prohlášení Mozilly.“

  Názor oné vývojářky sice JE padlý na hlavu, ale lhát by proto ti, kteří o něm informují, opravdu nemuseli. Ať už to dělají úmyslně nebo z neschopnosti.

 5. Pane pekař, ale já mám na svým rohlíku míň máku než tady pán přede mnou… Chci víc máku!

  Tohle už si nezaslouží ani žádný články… to je k blití…

  P.S. : když chtěj nějaký řazení, tak ať to Microsoft vezme podle abecedy, ale s tím že bude brát v úvahu jen názvy prohlížečů, kterých se to týká… Takže v závěru : Firefox, Chrome, IE, Opera a Safari.. Stejně to ani jednomu ve statistikách nepomůže, ale vlk se aspoň nažere…

 6. Odkážu na web mozilla.cz kde se tato zpráva také objevila, nicméně není pravdivá. Mozilla nezaujala žádné oficiální stanovisko k ballot screen. Pokud ano, tak to byl soukromý názor jednotlivých lidí.
  Co se Seamonkey týče, není mrtvý, příští týden vychází verze 2.0 založená na nejnovějším FF a TB.
  Nepročítal jsem veškeré příspěvky, jen jsem je prolétl očima, ale zahlédl jsem slovo maxthon. To není prohlížeč, ale rozšíření na jádru IE. Notabene nová verze Maxthonu je fakt humus. Starou jsem kdysi používal a velmi rád, ale nová nesmí přes konektor mé síťové karty,