Stahujte: zvýšení stability a spolehlivosti Windows 7

0

Aktualizace KB 977074 a KB 974431 byly původně vydány v lednu tohoto roku, Microsoft je však nyní obnovil a nabídnul  ke stažení jejich vylepšené verze ve formě samostatných instalátorů. K dispozici jsou pro systémy Windows 7 a Server 2008 R2.

Hotfixy opravují řadu chyb, jako jsou problémy se speciálními klávesami, informačními ikonkami, zčernání obrazovky při uspání počítače, kdy máte nastaven spořič obrazovky a zobrazení přihlašovací obrazovky po jeho ukončení.

Dále řeší potíže s tiskem PDF souborů vytvořených v MS Office 2007, černou obrazovku u druhého monitoru po probuzení, problémové přehrávání souborů ve Windows Media Playeru, potíže s instalací certifikátů v Internet Exploreru a další.

Zdroj: Softpedia

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

 1. Je to sice pěkné, že výkon a technika jde dopředu. Každý by teké chtěl mít výkonnou techniku, ale zase ne každý má tolik peněz, aby si za každé dva roky kupoval nový operační systém.

 2. Ale, ale,….nestraš nás.
  Myslím že výber kvalitných, rýchlych a s dostatočnou kapacitou diskov, ktorých sa táto správa netýka je obrovský, a bude ich výber dobrý aj ešte o rok či dva roky. Takže, pri ich životnosti, minimálne 5-6 rokov sa uživatelia Win. XP v tomto smere nemajú čoho báť :-)).

  Myslím, že kým sa tieto nové rozšíria bude už na trhu Win.8, na ktorý môžu uživatelia terajších Wi.XP prejsť a ušetria tak za Vistu a Win.7, alebo jeden z nich :-).

  Toto určite nie je dôvod na zmenu operačného systému :-)).

 3. Nemyslím si, že pletieme jablká a hrušky. Len tvoj nevhodne zvolený nadpis článku evokuje a zdôrazňuje skôr fakt, že nepobežia pod XP ako to že ide o novú technológiu.

  Garantujem, že keby bol nadpis článku „Nové pevná disky s 4 KB fyzickými sektormi“ a niekde v texte poznamenané, že nie sú vhodné pre Win. XP tak dú diskusiu vyššie pod článkom nemáš.

  Takže skús nadpis zvoliť tak aby si zdôraznil to čo chceš vyzdvihnúť a je to vybavené :-).

 4. Příští rok se objeví nová generace pevných disků s fyzickými sektory o velikosti 4KB.

  Koukam, ze se tu nekdo vzbudil… Disky tu uz jsou – treba WD6400AARS 640GB 64MB SATAII/300 5400rpm. WD k nim dodava vlastni utilitu pro XP, nebo v pripade vytvoreni jedinne partition staci pridat jeden jumper. Je zajimave, ze se vsak rychlost ani kapacita vubec nezmenily, at se jumper pouzije, nebo ne. Soft instalovat nehodlam kvuli prenositelnosti.

  Suma sumarum, bez jakekoliv emulace a okliky to funguje uplne stejne jako starsi disky s malymi sektory v edici Green. Ja tedy vubec zadnou zmenu nezpozoroval, at se to nastavilo nebo nechalo v defaultu z tovarny.

  K jakemu zpomaleni tedy dojde? Ke zpomaleni oproti uziti v novem systemu, nebo ke zpomaleni vzhledem k ekvivalentu s 512B sektory? Komu to staci, proc by mel upgradovat system, kdyz uz za nej jednou zaplatil? Priste overujte a jdete do hloubky, jinak informace spise zmate.

 5. XP jssou zastaralé, nic neřešící. Ano nej Wokna co byli, ale z důvody kompatibility, jak už HW, SW zejména hry a DirectX 11 a další a další věci…
  Nástupem Windows 7 jsem na ně okamžitě přešel, a jsem naprosto spokojen, určitě pohodlnější obsluha a vymazlenost než XP, které vám každou chvíli haprovala a neustále jste něco opravovali a nastavovali ručně.
  Další důvod je určitě to, že pod Win 7 jse mi zatím nedostal conficker, který máte na XP aniž by jste chtěli, do chíle i když máte full aktualizace, nej antivir.
  Shrnuto podtrženo XP -> BYLI <- dobré, ale čas je neůprostný....